Lista ocen Renault Clio II (491) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 636 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nivomat
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
W ruchu miejskim wyciszenie jest całkiem dobre.Przy ekonomicznej jeździe, tak do 3000 obrotów, silnik jest cichy. Inaczej jest na trasie, tak do 100 km/h hałas jest przyzwoity, chociaż wyraźnie słychać silnik, szum opływającego powietrza, szum toczenia kół. Powyżej 100 km/h hałas staje się uciążliwy, zwłaszcza szum powietrza przeszkadza.Widać ,że renault zaoszczędził w tym modelu na materiałach wygłuszających.
~Michał D.
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Silnik słabo wytłumiony, ale jest cichy sam w sobie. Do 3900 jest cichy, po przekroczeniu 4000 jest głośny. Zawieszenie ciche, opływ powietrza nie hałasuje ale szumi po przekroczeniu 100 km/h. Do 100km/h auto jest ciche do 130 można jeździć komfortowo, dalej robi się głośno. Slabo wytłumione nadkola, słychać mokra nawierzchnie i toczenie kół. Dmuchawa cicha.
~Krzysiu
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
to nie BMW ani Mercedes, nie można wymagać od niego niewiadomo czego, ale nie jest źle silnik jest cichy nie przeszkadza w czasie jazdy deska jest pokryta jakims miekkim materiałem który dobrze niweluje skrzypienia. Co przeszkadza, tylna pułka lubi świergotac sobie z tyłu i auto nie lubi kostki brukowej;/ mocno wtedy słychac prace zawieszenia
~robert z Wrocławia
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Jedyna w miarę pozytywna ocena, choć i tu mam zastrzeżenia. Dlaczego w samochodach sprzedawanych w polsce brak jest wytłumienia pokrywy silnika. Za ten kawałek maty w salonach chcą ponad 500 zł. To daje mi do myślenia, pewnie kroją z nowych aut i potem żenią jak się trafi łoś który kupuje ten francuski szmelc.
~Seba
Hatchback 1.5 dCi 100KM 74kW
ocena dobra tylko ze względu na bardzo cichą prace silnika do 110 jest w miare, jak gra audio które co mnie zakoczyło daje rade 6 głośników, dalej już robi się głośno, natomiast bez muzyki słychać już wszystko kałuże jakby miała się wlać do środka ;D plus za brak skrzypienia plastików
~Bartłomiej L.
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Mogło by być lepiej choć nie jest źle... Jednak to nie ta klasa samochodów. Za to duże plusy za kulturę i głośność silnika- porównując do konkurencji ocena dobra, porównując w górę przeciętnie... Lecz ja oceniam w danej klasie. 100km/h = 2500 obrotów = wystarczająco cicho- jazda nie jest męcząca
~Marco
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
Jak na diesla i tą klasę samochodu to rewelacja! Nawet przy 120-140 km/h da się swobodnie rozmawiać. Jechałem wersją z silnikiem beznynowym (1,4) i moje odczucia były że benzyna jest głośniejsza niż dCi. Zimą przy odpalaniu klekot, ale to standard przy prawie wszystkich dieslach.
~Marco76 v mcLatino
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Gdyby tak bylo w 10 letnim aucie dalbym 1-2 gwiazdki. Ale przy starym silniku wolnossacym nie można się spodziewać, że będzie cichutko. Byłem tego świadomy więc daje 3 gwiazdki, zeby zwrócić uwagę, że jest troche jak w maluchu pod tym względem.
~wojtek
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
wyciszenie bez zastrzeżeń, na obrotach spoczynkowych silnika w ogóle nie słychać, podczas jazdy miejskiej też jest na przyzwoitym poziomie. Na trasach, przy 100km/h i 3,3300 obr/min silnik robi się głośny, wiatru słychać bardzo niewiele.
Dziennik kosztów dla Renault Clio II
5,4
7,1
7,6
~Szwagier
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Na luzie gdyby nie obrotomierz to można pomyśleć że silnik nie pracuje. Do 3000 obr. to nie słychać że jest silnik. Słychać szum powietrza i opon. Odradzam opony Dayton śliskie i głośne. Powyżej 100 słychać przyjemnie silnik ożywia to prowadzenie.