Lista ocen Renault Clio II (399) - Ergonomia

Na liście zabraknie 728 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~madek@pf.pl
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
kierownica -brak regulacji w dwóch płaszczyznach powoduje przy dłuższej jeździe drętwienie rąk ; no i za krótkie siedziska foteli -ale to chyba dlatego że w wymiarach by się konstruktorzy nie zmieścili/ generalnie na dłuższej trasie niewygodny/acha zagłówki -za bardzo w tyle
~Om
Hatchback 1.2 i 16V 75KM 55kW
Fotele przednie i kanapa średnie. Tragedii nie ma, ale luksus to też nie jest. Zdecydowanie fotel pasażera i kanapa z tyłu są za wysoko. Z racji tego, że mam podstawową wersję fotele są bardzo mizerne, trzymanie boczne - a co to takiego w tym aucie?
~Maarkiz
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Ogólnie ok - brakuje mi tylko jednego machnięcia wycieraczkami, brakuje mi możliwości włączenia samego spryskiwacza bez wycieraczek no i ten nieszczęsny przycisk klaksonu w lewej manetce przy kierownicy zamiast jak normalnie w kierownicy... Reszta ok.
~jambis
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Wszystko pod ręką. Pokręteł za dużo też nie ma. Wersja podstawowa. Drażni mnie obsługa klaksonu, który jest umieszczony jako malutki przycisk w lewym przełączniku. Kiedy trzeba zatrąbić to nieumyślnie włączam kierunek lub długie światła :/
~fazu123
Hatchback 1.4 75KM 55kW
auto w sumie wygodne, dobre rozmieszczenie poszczególnych przycisków, pokręteł, drążka biegów, nie trzeba się rozpychać przynajmniej z przodu, z tyłem gorzej, mało miejsca na głowę dla osób wysokich, uwaga na klamki od środka, lubią pękać!!!
~wit_m
Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW
Jest w porządku, jedyne co mnie irytuje to manetka do zmiany kanałow stacji radiowych, która jest po prawej stronie kierownicy. Wg mnie powinna byc po prawej, wtedy nie trzebaby np. ściągac ręki z lewarka zmiany biegów. Reszta - bez zarzutu.
~Edip
Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW
ktos kto zna autka Francuskie znajdzie wszystko tam gdzie tego szukal...inni moga miec torcvhe klopotow... sterwowanie nawiewami wymaga oderwania wzroku od drogi. zamykajac klape mozna latwo pobrudzic rece mimo ze jest wciecie w klapie bagaznika.
~bbbb
Hatchback 1.1 58KM 43kW
Bez uwag fotele sa wygodnie Wszystkie przełączniki są pod ręką, kierownica bez wspomagania chodzi dość lekko. Co mi się podoba to to że przy nieco większych prędkościach (powiedzmy około 90-100 km/h)przy otwartej szybie w samochodzie jest relatwynie cicho.
~korek (rraavv@2com.pl)
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
wszystko pod ręką, auto w tej wersji bardzo wygodne - świetne fotele i zagłówki, bardzo wygodna automatyczna klima, radio fabryczne - super sprawa (nie trzeba wyjmować i ma pilota przy kierownicy); jedynie schowki w drzwiach trochę niewygodne (ale to pryszcz)
Dziennik kosztów dla Renault Clio II
5,4
7,1
7,6
~lełon
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Jeśli chodzi o kokpit, to wszystko pod ręką. Trochę awaryjne ,,schowane", ale spoko, to nie problem. Bardzo fajny patent z automatycznym zamykaniem się drzwi, po tym jak ruszymy (docenią rodzice przewożący dzieci).