Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 3d

Silnik 1.5 dCi 86KM 63kW
Rok produkcji 2006
Renault Clio III Hatchback 3d 1.5 dCi 86KM 63kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Układ elektryczny : przepalające się żarówki mijania- trudny dostęp.
Ładny, nieduży samochód z oszczędnym, dość dynamicznym silnikiem dCi. W rodzinie od 60 tys km wozi bezawaryjnie nasze tyłki. Ludzie straszą, że panewki, że wtryski. U mnie jak na razie cisza. Dbam o oleje (max co 15000 km) ,filtry i mam nadzieje, że pojeździ długo bez awarii. Zdecydowałem się silnik 1.5 dci, ponieważ miałem z nim doczynienia w służbowym Kangoo z 2009r które bezawaryjnie przejechało 330 tys km.
Cichy, oszczędny. Do 130 km/h daje rade. Dobra kultura pracy.
Precyzyjna, biegi wchodzą z lekki oporem. Brakuje 6-stki.
Zawieszenie takie nie francuskie- trwałe i dość sztywne. Trochę je słychać na większych nierównościach. Układ kierowniczy wspomagany elektrycznie. Plus takiego rozwiązania to dopasowywanie siły wspomagania do prędkości. Minus- troszkę gorzej czuć drogę porównując do wspomagania hydraulicznego.
czasami przeszkadza lewy przedni słupek. Lusterka bardzo dobrze pokazują co się dzieje za nami. Wysoka pozycja za kierownicą.
Wszystko na swoim miejscu. Zero "wynalazków".
Grzeje szybciutko dzięki temu, że na zimnym silniku płyn chłodniczy jest podgrzewany. Klima chłodzi wystarczająco dobrze. Lubią parować szyby mimo wymienionych wszystkich możliwych filtrów i odgrzybieniu klimy.
4 dorosłe osoby podróżują w miarę komfortowych warunkach. Brakuje podłokietnika.
W porównaniu do Polo 1.4 TDI czy Ibizy 1.9 TDI z tego samego roku jest cicho. Szum wiatru daje się we znaki powyżej 110 km/h. Silnik nieprzyjemnie hałasuje powyżej 3000 obr/min.
Spala w mieście 6- 6,5 litra. W Trasie bardzo dużo zależy od prędkości. Do 100 km/h 4,5-5 litrów. Autostrada 6-7 litrów. Rekord 3,2 L/100km. Ceny części eksploatacyjnych nie wysokie, może z wyjątkiem filtra paliwa- 180 zł.
Tańszy od konkurencji szczególnie niemieckiej i moim zdaniem dobrze wykonany.
szybko przepalające się żarówki świateł mijania, awaria silniczka wycieraczek, awaria pompki spryskiwaczy (problem ze złączem elektrycznym, naprawione "trytytką" ). Skóra na kierownicy popękała od słońca.
Minęło 113 tys km bez poważnej usterki. Oby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 86KM 63kW [l/100km]

5,4