Lista ocen Renault Clio (2176)

~Michał
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Generalnie rzecz ujmując - da się żyć, jednakże nie można zaniedbywać pierwszych sygnałów potencjalnych usterek, by później nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.
~Dża - piti_88@interia.pl
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Bardzo dobre auto do nauki jazdy. Wdzięczne. Jeżdżę 3 samochodami. Clio. Audi 80 B3 i Daihatsu Charade. Jest z nich najcichsze, najwygodniejsze i najbardziej uniwersalne. Daje sobie radę w górach jak i nad morzem. Nie straszne są wysokie krawężniki i polne drogi.
~Ursus
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Wydaje mi się, że autko jest prawie w sam raz dla mnie. Prawie, bo jest kilka cech, którego w tym aucie nie ma, a przydałoby mi się. Jest to jednak związane z osobistymi upodobaniami odnośnie wyposażenia itd, które dla innej osoby mogą być wręcz absurdalne.
3,8
~fabrycy
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Mam dobre zdanie o tym samochodzie. Największą zaletą jest niewątpliwie niezwykle oszczędny silnik- na trasie udało mi się przy spokojnej jeździe zejść na 4,9l/100, przy szybkim użytkowaniu na trasie nie przekracza 5,6l, a w mieście latem pali ok. 6- 6,5 litra. Dzięki lekkiemu nadwoziu samochód nawet z tą niewielką jednostką porusza się bardzo żwawo, o ile nie zapakujemy na pokład maksimum ładunku. Po 150 tysiącach i jeżdżeniu wyłącznie na...
2,3
~Baśka
Hatchback 5d 1.5 dCi eco2 70KM 51kW
Auto po 46 tysiącach kilometrów nadal jest dla mnie obce. Fatalnie się manewruje (szczególnie na wstecznym). Pozycja za kierownicą bardzo męczy. Pasażerowie też narzekają na niewygodne fotele. Niewygodna sama kierownica. Fatalne lusterka, beznadziejna widoczność. Źle się prowadzi.
~Mi.B
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Pracuje cicho, dobrze wkręca się na obroty, jak na 68 kucyków to rewelka :) Max prędkość jaką udało mi się zanotować to 172km/h (wg nawigacji, bo licznik pokazywał więcej). (Silnik)
~PB
Hatchback 5d 1.2 TCe eco2 100KM 74kW
Generalnie auto spelnilo moje oczekiwania. Wszystkie wypisane przeze mnie wady mialy na celu przyblizenie potencjalnym uzytkownikom co trapi ten model, w rozrachunku zalet i wad zdecydowanie wiecej jest tych pierwszych. Autko jest bardzo dobrze wykonane, z miekkich materialow (wersja RipCurl), bardzo przyjemna skorzana kierownica. Ogolnie dalsze wyjazdy tym autem to naprawde przyjemnosc. Takze ja osobiscie polecam.
~Nowy fan Renault
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Wpisuję się dopiero po przejechaniu ponad 10 tyś. km, żeby móc obiektywnie oceniać. Po kupnie mojej renóweczki, już nie będę powielał utartych opini na temat awaryjności francuzów. Doskonałe auto. Kupując go miałem bardzo mieszane uczucia, bo to francuz (to się będzie sypało wszytsko), bo mały silnik itd. A tu olbrzymie zaskoczenie. Nic się nie psuje (poza jedną drobnostką - końcówki drążków, co wyczułem dopiero jadąc powyżej 130 km/h),...
3,3
~KeBi
Hatchback 1.2 55KM 40kW
Gdyby nie to, że trafiłem na pechowe auto moja ocena za całokształt była by wyższa. W ciągu roku mojego użytkowania, Clio zostało porządnie dofinansowane (prawie 3000zł nie licząc podstawowych wymian oleju i regulacji) ale niestety nie chciało się odwdzięczyć, dlatego się rozstaliśmy (choć było żal). Nowy właściciel zapewne będzie bardziej zadowolony ode mnie no chyba że pech tego auta jeszcze nie opuścił.
~Konrad
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Oceniam na 4. Silnik, skrzynia biegów - super. Zawieszenie i układ elektryczny - coś tam się psuje. Niby nie są to poważne rzeczy, ale denerwujące drobiazgi. Ogólnie polecam, bo to naprawdę wygodne, tanie i oszczędne auto.
Renault Clio