Ocena kierowcy - Renault Clio V Hatchback 5d

Lucjan, 3 lata temu
Silnik 1.0 TCE 100 LPG 100KM 74kW
Rok produkcji 2020
Renault Clio V Hatchback 5d 1.0 TCE 100 LPG 100KM 74kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo miłe zaskoczenie. Cieche
Jestem zachwycony tym autkiem. Renault zrobiło kawał dobrej roboty. Wygląd (oczywiście rzecz gustu) jest calkiem fajny. Auto do tanich nie należy i nieźle wyposażony egzemplarz z bieżącego roku to koszt okolo 65 tyś :-/ jednak IMO warto i pierwsze zauroczenie jeszcze nie minęło.
1.0 TCe w mieście a także poza nim daje radę. Dodatkowo instalacja podtlenku biedy robi robotę obniżając niespełna o połowę koszty. Kultura pracy w porównaniu do 0,9 TCe dużo lepsza. No cóż... to nadal 3 cylindrowiec więc czuć bardzo delikatne wibracje np. na postoju ale nie jest to coś co mi przeszkadza.
Jak na 5 biegów jest bardzo dobrze. Szkoda, że nie ma 6 ale na miasto + moje trasy 2x80km w zupełności wystarczy
I tu największe zaskoczenie na +. Nie ma tu charakterystycznego bujania dla francuskiej motoryzacji. Jest przyjemnie sprężyście.
Stylistyka bardzo mi się podoba. Mialem niedawno Talismana i ten przód jest obłędny. Ładnie narysowane auto, żona jest zachwycona.
Do przodu i na boki wyśmienicie, z tyłu mała szybka ale czujniki robią robotę. Zresztą małe autko, więc jest bardzo dobrze.
Wszystko pod ręką. Nowe plastiki, tu na serio nic nie trzeszczy, w Kadjar jest zdecydowanie gorzej. Nowy system inforozrywki jest prosty i intuicyjny.
Szybko się nagrzewa i całkiem szybko chłodzi. Klimatyzacja automatyczna działa jak należy.
Mam 185 cm wzrostu. Sam za sobą się mieszczę więc uważam, że jest dobrze. 4 dorosłe osoby będą mogły podróżować w bardzo komfortowych warunkach.
Niebo lepiej niż w Clio poprzedniej generacji. Do 120 km/h jest baaardzo dobrze. Powyżej tej prędkości słychać silnik (przypominam, że 3 cylindrowy) i szum wiatru ale to w końcu klasa B i nie oczekuję ciszy jak z wyższych klas.
5 lat gwarancji + serwisy na 100 tyś km skutecznie pozwalają mi o tym nie myśleć.
Podobnie jak inne auta klasy B. Chcesz mieć dobrze wyposażone auto miejskie niestety trzeba zapłacić.
Ciężko póki co coś napisać na + albo na -. Jak na razie nie byłem w serwisie w ramach gwarancji.
jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCE 100 LPG 100KM 74kW [l/100km]