Ocena kierowcy - Renault Clio V Hatchback 5d

Vermin, 3 lata temu
Silnik 1.0 TCE 100 LPG 100KM 74kW
Rok produkcji 2020
Renault Clio V Hatchback 5d 1.0 TCE 100 LPG 100KM 74kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wyciszenie/komfort jazdy jak na tak mały samochód jest naprawdę ekstra.
Układ elektryczny : Choinka błędów wyskoczyła 30 km przed wyrzuceniem czerwonego komunikatu i akcji z temperaturą. Błędy wszelakie: TPW, Start pod górkę, ESC, układ hamulcowy, wtrysk paliwa.
Inne : Układ chłodzenia - Przy 500 km przebiegu samochód wrócił na lawecie bo w listopadzie przy temperaturze -1 wystrzelił płyn chłodniczy.
Samochód rewelacyjny, gdyby tylko nie był tak awaryjny.
Mogłoby być troszkę lepiej pod względem nawiewu/klimatyzacji. Nawet w nowym samochodzie szybko parują.
Przez pierwsze kilometry palił 11,5 w gazie, potem 10, potem 9. Serwis Renault upierał się że to normalne ale ostatecznie po długich kłótniach udało się na nich wymusić serwis tej instalacji. Nagle samochód potrafi palić 7 litrów LPG na 100 km. Nie dajcie się zbyć w serwisie jeśli mówią Wam że to normalne jak pali 9 litrów w gazie, a 6 w benzynie bo to bzdura.
Minus tylko przez awaryjność.
Jak wyżej: Jak narazie Clio mam 7 dni z czego raz w serwisie reklamowałem LPG i stał tam jeden dzień. A potem, drugi raz przy 500 km przebiegu zapaliła mi się czerwona kontrolka stop, wyrzucił płyn chłodniczy i samochód na lawecie pojechał do serwisu. Stoi tam już trzeci dzień i 0 informacji, dramat...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCE 100 LPG 100KM 74kW [l/100km]

8,3