Lista ocen Renault Espace IV Van (85) - Silnik

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Mam 2,0 turbo benzyna.Ten sam silnik miałem w volvo 40 i był super. W espace oczywiście francuzi zakombinowali i zmianili sprężarkę na słabszą i bardzuej zawodną (od Mitsubishi) Efektem jest niestety słabe oddawanie mocy pomimo podniesienia jej do 187KM Ale silnik i tak nie jest najgorzy w tym aucie
~Michał
Van 2.0 i 16V 140KM 103kW
Niestety silnik 136 KM jest za słaby do twgo prawie 2 tonowego auta - elastyczność wypada super na 6 mogę jechać praktycznie od 50 do 150km/h jednak największy bolączka to przyspieszenie trzeba mocno redukować i wbijać na obroty ponad 3500 by auto w ogóle zaczęło nabierać prędkości.
~sp-yay@go2.pl
Van 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
wydaje mi sie że siilnik zasługuje na taką ocene, brak turbo dziury oraz duża elastyczność, cicha praca jak i umirakowane spalanie to potwierdza, ja jestem bardzo zadowolony z wyboru, na razie nie miałem żadnych niespodzianek jeśli chodzi o awarie, oby tak dalej:)
~Konrad Burdziak z Porajowa koło Bogatyni
Van 1.9 dCi 120KM 88kW
Panowie! jak wam się udało poruszyć tak duży i wspaniały samochód tak niskim momentem obrotowym jak 27 NM? Mój tato ma większy w radzieckim powojennym motorze K27! Dottyczy Renault Espance 1.9Dci wersja krótka według waszej oferty ze strony 1 Powinno być 270NM
~PRYZMAT
Van 1.9 dCi 120KM 88kW
Ruszenie z miejsca jest trochę uciążliwe szczególnie na zimnym silniku i pod górkę. Jak się zagrzeje wszystko jest OK. Silnik elastyczny choć brakuje mu mocy. Jednak ekonomika była dla mnie ważniejsza. Autko pali bardzo mało jak na swoje gabaryty.
~Krzysiek
Van 2.0 16v 140KM 103kW
Może te 140 kM "nie jedzie" ale do 150 km/h daje radę choć oczywiście demonem przyspieszenia nie jest.Dość elastyczny.Trwały i to bardzo Znajomek ma takie auto z przebiegiem 460 tys.km. i silnik działa bez remontów w nim czegokolwiek
~D. O.
Van 1.9 dCi 120KM 88kW
Jeden z wielu najsłabszych punktów tego auta :) dynamika dość mizerna (silnik za słaby do tej wielkości samochodu). Kultura pracy w miarę przyzwoita wyciszenie na średnim poziomie. Usterkowość? Poniżej krytyki...
~szopen
Van 2.2 dCi 150KM 110kW
Jak na tak wielki saqmochód silnik zapewnia bardzo dobry komfort jazdy i przyspieszania. Jeździ się bardzo sprawnie i w każdej chwili jest zapas mocy pozwalający na bezpieczne wyprzedzanie.
~Benny
Van 1.9 dCi 120KM 88kW
Bardzo dobry silnik nowej generacji. Przyspieszenie poniżej 10 sek. Trochę wolno się zbiera na początku (do 2000 rpm) ale potem jak sport coupe! Oszczędny - nawet przy pełnym obciążeniu
~zgadnij
Van 2.2 dCi 150KM 110kW
Rozpadł się blok silnika - wada konstrukcyjna. Jak jeździł to nie było najgorzej, ale oczywiście wymieniane wtryskiwacze i pompa paliwa. Spalanie wręcz niskie jak na takie auto.
Renault Espace IV Van