Lista ocen Renault Grand Scenic II Grand Scenic (36) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Norbert
Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Przez pierwsze 8 tyś km bez najmniejszych problemów. Potem mały drobiazg - środkowa lampka wyleciała z zawiasów i zadyndała na kabelku. Powód - ułamany jeden zaczep (chyba na etapie montażu). Wymiana w ramach gwarancji za darmo. Druga sprawa to dziwne działanie czujnika od klimatronika. Czasami powoduje, przy włączonej klimie, zaparowanie szyby przedniej. Pomocna wtedy przydaje się opcja "odparowywanie szyby". Para znika w mgnieniu oka. Jestem...
~gutowski dariusz
Grand Scenic 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
No coż i tu się zaczynają schody po prawie 30000 starły sie klocki i to tylne a to ciężko wyczuć przez ten wspaniały jak twierdzi firma system elektryczny więc poszły i tarcze, całe szczęście że poczuli się winni więc tylko małą część kosztów poniosłem pomimo że gwarancja ale to nie wszystko okazuje się iż to jest problem tego systemu hamulcowego zawile się firma tłumaczy ale mnie jako klienta guzik to obchodzi po tak małym przebiegu nie...
~Kolo
Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Ten silnik to pomyłka 1.4 tce padają uszczelki pod glowica w rocznikach 2009- 2011 były montowane uszczelki firmy ajusa i to te samochody maja najczęściej problem z uciekającym płynem chłodniczym oraz pękaniem bloków silnika
~JohnyUS
Grand Scenic 1.6 16v 110KM 81kW
Na razie zrobiłem 13 tyś km więc awarii poważnych brak. Czytałem o cewkach ale te padają we wszystkich benzyniakach czy to VW czy Renault. Wożę jedną w bagażniku na zapas (używka za 15 zł :) )
~Irek B.
Grand Scenic 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
Przez czas jaki posiadam to auto a ma przebieg 250 tys. km a ja sam zrobiłem nim 150 tys. to jedynie wysiadł mi rozrusznik. I jak pisze, że jak dbasz tak masz więc dbam i mam bardzo dobre zdanie o tym aucie.
~AReq
Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Brak usterek. Może powodem tez jest to ze po zakupie zostało wymienione wszystko co było można i trzeba było wymienić czyli rozrząd wraz z pompą wody, oleje, wszystkie płyny itd.
~Mw
Grand Scenic 2.0 16v 140KM 103kW
Tak jak pisałem w opisie skrzyni biegów. 2x Przegrzanie skrzyni biegów podczas szybkiej jazdy: trzeba było wymieniać potem olej w skrzyni. Więc póki co bez poważniejszych konsekwencji.
~vsebaka
Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
wymieniłem wąż klimatyzacji który po prostu się przetarł pod zaczepem - koszt w ASO 600 zł! + rozebranie połowy przodu samochodu. Na szczęście to jedyna poważna usterka do tej pory
~grzegorz
Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
ten typ samochodu wymaga. raz do roku przepychanie otworu spływu wody za silnikiem wycieraczki szyby od strony kierowcy.
~Marek
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Kilka wymienionych czynników, elektronika nie świruje nadmiernie ale jest czuła. Jak dbasz tak masz.
Renault Grand Scenic II Grand Scenic