Lista ocen Renault Kangoo II (33) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Konrad
Mikrovan 1.6 16v 105KM 77kW
Jest to stara i trwała szesnastozaworowa jednostka K4M z czasów Laguny i Meganki I generacji, pozbawiona jakichkolwiek ekologicznych ulepszaczy. Bez KZFR, EGR, VGIS. Ten silnik występował równolegle tylko w Daciach. Renault Megane II/III miało inne 1.6 z KZFR i wszystkimi jego przypadłościami. Bardzo płynna praca już od 1500 obr, ale słaba dynamika w tym klocu, bo auto ma 1430 kg masy własnej. Powyżej 5000 obr. wyraźnie traci na ciągu, zatem...
~kwiatek0212
Mikrovan 1.5 dCi 85KM 63kW
Autko mam 2 lata i jestem bardzo zadowolony. Wymiana filtra oleju i oleju co 12tys km a paliwa co rok. Silnik nie jest za mocny ale przełożenie SUPER w góry tylko kangoo pod góre nikt nie ma szns, ale autostrada to paliwo rzerca ok 8,5/100km a średnie to ok 5,5 l. Dość wrażliwy na kiepskie paliwo szczególnie w zimie. Elastyczność słaba... Słychać delikatnie ze jeden wtrysk źle chodzi ale to szczegół. W zimie pali ok przeżuci dwa razy ale za...
~Darek
Express 1.5 dCi 85KM 63kW
Silnik pracuje rewelacyjnie, żadnych awarii z wtryskami itp., pali w największe mrozy. Bardzo ważne aby tankować dobre pewne paliwo.Olej pełny syntetic wymieniany co 10-15 tys. Po przebiegu około 120 tys. popsuł się czujnik ciśnienia oleju, zaczął przeciekać- to jedyne co robiłem pod maską. Spala około 6 litrów przy mieszanej jeździe .
~Pepe
Mikrovan 1.5 dCi 70KM 51kW
Dobre, przyjazne kierowcy autko. Posiadam firmówke, ale dbam jak o swoje i Kangurek odwdzięcza się niezawodnością. Poza okresowymi przeglądami nic w tym aucie się złego nie dzieje. Jedyna wada to mała ilość koni (63 KW), brakuje tego trochę na trasie i przy wyprzedzaniu, reszta bez zarzutu.
~tarky74
Express 1.5 dCi 85KM 63kW
Dla nieobciążonego samochodu silnik sprawuje się doskonale. W miarę dociążania samochodu jest coraz słabiej i o ile z ładunkiem 200-300 kg idzie jeszcze normalnie jeździć, to przy załadowaniu 500 czy 500kg + , zaczyna brakować kucyków co by ten cały galimatias pociągnęły.
~verseau
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Ile ja się naczytałem o tym, że silniki 1.5dci to dno dna! Pewnie, po 150.000km coś się pewnie dzieje, ale ja nie jeżdżę więcej autem niż 100.000km i w żadnym dieslu (miałem 3) nie robiłem absolutnie nic. Ale olej wymieniam co 10-12kkm.
~Jurek
Express 1.5 dCi 85KM 63kW
Mam silnik o mocy 86KM. Pracuje doskonale jak na razie 82tys. Nie ma usterek(zapalająca się lampka świecy żarowej) jak w poprzedniej wersji. Wcześniej miałem Kangoo 2004 w wersji 70KM i nie czuje się różnicy w mocy, jednak nowe kangoo jest cięższe o 250kg.
~adam
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Niezły, jednak jazda zaczyna się od 2 tys obrotów. turbo super. Wersja 105 km. Na autostradzie jazda z pełnym obciążeniem + pełno gratów na wakacje - bez problemu 160km/h
~Robert
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Samochód jest duży i ciężki. Silnik 110KM, w mieście daje radę - na światłach na pewno nie ruszam ostatni. Za miastem, wiadomo diesel - wyprzedzanie beż żadnego stresu.
~cox
Mikrovan 1.5 dCi 85KM 63kW
Dobry Common Rail. Na razie ok.Zobaczymy dalej. Poprzednia wersja była chyba bardziej elastyczna na zwykłaj pompie wtryskowej, ale może mi się tylko wydaje...