Lista ocen Renault Kangoo II (28) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tarky74
Express 1.5 dCi 85KM 63kW
O ile do wentylacji nie mam większych uwag, choć mogłoby trochę mocniej \"wiać\", to ogrzewanie w zimie nie zdało egzaminu. Samochód letnie powietrze zaczynało wiać po przejechaniu ok 8-10km, ciepłe po 15, na gorące zazwyczaj się nie doczekałem - bo najczęściej pokonuję odcinek 18to kilometrowy. wiele z poprzednich samochodów które miałem wcześniej, nagrzewało się znacznie szybciej...
~Konrad
Mikrovan 1.6 16v 105KM 77kW
Klima manualna chłodziła bardzo dobrze, ale jak to bywa w używanym aucie, się rozszczelniła. Co do skuteczności grzania, za wcześnie by ocenić, bo nie przejeździłem zimy. Ogromne boczne szyby zapewniają bardzo dobre przewietrzenie nagrzanego słońcem auta, ponadto dzięki pionowemu ich usytuowaniu, nie wieje po uszach przy jeździe z otwartą szybą.
~Jarosław Banaś
Express Maxi Facelifting 2013 1.5 dCi 110KM 81kW
Jedyny minus to to, że w duże mrozy słabo grzej ale jest to wina bardzo wydajnego silnika który wydziela mało ciepła. Wentylator nawet na 3 biegu ma znośną głośność. Fajną opcją jest płynna regulacja przepustnicy miedzy obiegiem owietrza z zewnątrz lub ze środka auta.
~Wojtek.
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Ogrzewanie w tym samochodzie zrobiono na francuskie warunki klimatyczne. Przy naszych mrozach to porażka. Jest po prostu zimno! Nie pomogła wymiana termostatu i kompleksowe sprawdzenie nagrzewnicy. Latem klimatyzacja jest wystarczająca.
~Matex
Mikrovan 1.6 16v 105KM 77kW
Ogrzewanie nie jest najlepsze, przyszły mrozy i zanim ogrzałem auto to już dojechałem do celu. Auto jest duże, a ogrzewanie długo się grzeje. Natomiast klimatyzacja działa wporządku i latem jazda jest przyjemna.
~verseau
Mikrovan 1.5 dCi 90KM 66kW
Jednostrefowy climatronik w trybie auto wymaga wyłącznie ustawienia temperatury. I działa w 95% idealnie. Czasem w zimie za szybko kręci wentylator, co powoduje niepotrzebny hałas. W lecie bezbłędnie.
~Makowy 2
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Jeszcze nigdy nie miałem tak kiepsko grzejącego auta. Początkowo sądziłem, że to awaria. Po wizycie w serwisie i próbnej jeździe innym egzemplarzem bardzo poważnie myślę o założeniu webasto.
~mirek58
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
Tak jak w małym dieslu. Dosyć wolno się nagrzewa i są problemy z wydajnością. Trzeba nagrzać kawał kubatury a to wymaga czasu, ale generalnie daje rade. W lecie klima (manual) bez problemów daje rade.
~Gizzmo
Mikrovan 1.6 16v 105KM 77kW
Nawiew cieplego powietrza troche slaby no i w dodatku to piszczenie wentylatora... ale to moze przez te mrozy -20 stopni .moglo by byc lepiej.. w kangoo II nawiew byl o niebo lepszy
~Janusz
Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW
przy temp. poniżej -5 st C nie jest w stanie się nagrzać (masakra). KANGO I tam to było pożądne ogrzewanie zapalasz i za moment już było cieplutko.