Lista ocen Renault Laguna I Kombi 1.8 90KM 66kW 1995-2000 (29) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xoxo@plusnet.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
Dla ustalenia uwagi: jestem po przesiadce z BMW 520iA z 1993 r. Silnik plastikowo-aluminiowy, dźwięk nieszczególny, przyspieszenie w normie, jedyna poważna uwaga to piszczacy pasek, walka z nim trwa już 3 miesiące i na razie pasek górą :-) Silnik pracuje równo, jednak coś co mnie wkurza to to, że długo się nagrzewa a szybko stygnie. Dla porównania w BMW po 5 godzinach silnik był zawsze jeszcze na tyle ciepły, że wskazówka temperatury wędrowała...
~Maciek 1973
Kombi 1.8 90KM 66kW
Mam ją prawie trzy lata i na razie (odpókać) bez problemów. Ostatnio tj. dokładnie wczoraj zmieniałem tylko linke sprzęgła i na początku zaraz po kupnie denerwowało mnie stukanie z prawej strony. Zrobiłem wszystko co było możliwe w zawieszeniu razem z wymianą amortków, ale stukanie zostało, może tak musi byc. nie wiem przestałem się nad tym zastanawiać. Reszta oki.
~cd
Kombi 1.8 90KM 66kW
1.8 w wersji z wielopunktowym wtryskiem, zatem "aż" 95km do dyspozyji :D szaleństwa nie ma, ale w zupełności wystarcza - nawet w 4 osoby z bagażem. spalanie - rewelacja !!! o 1-2 litrów mniejsze niż moj poprzedni escort 1.4 !!! dla mnie to szok przy tak dużym i ciężkim aucie :) metalowy kolektor, można było spokojnie gaz II generacji ząłożyć :d (tańszy)
~sylvec
Kombi 1.8 90KM 66kW
Mam instalacje gazowa 1 generacji. Demon mocy to to nie jest, tym bardziej na LPG. Jak byl napakowany (5 osob z bagazami) to pod dłuższą górkę na niemieckiej autostradzie mu przystawiało i trzeba było redukować :) Ale z drugiej strony tak w normalnych warunkach to mozna spokojnie jechac 160km/h i jest jeszcze w miare zwawy.
~obserwator drogi
Kombi 1.8 90KM 66kW
Mimo masy, dzięki sensownym przełożeniom skrzyni biegów auto jest żwawe, zachowując jednocześnie rozsądne spalanie. Rozrząd na pasku, dźwięk jak na 8 zaworów przystało bardziej charakterny. Bez względu na warunki pogodowe odpala na raz.
~tw
Kombi 1.8 90KM 66kW
zimny szwankuje- dławi się, obroty skaczą, gaśnie - serwis stwierdził że to zła instalacja LPG, inni mechanicy - jakiś czujnik wolnych obrotów (drogi). Poza tym elastyczny. Występuje lekkie pocenie się obudowy silnika.
~ernst2@wp.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
Moja lagunka jest kombi, wiec wiecej wazy nz zwykła, a przez to ten silniczek jest za słaby:( powyżej 3500 obr juz nie idzie tylko buczy. zato jest bardzo elastyczny no i ekonomiczny ( 11 gazu srednio)
~LagunaChris
Kombi 1.8 90KM 66kW
Silnik w porządku, choć małe sprecyzowanie. Mam odmianę na wielopunkcie, czyli ma nie 90, a 95 KM. Żeby wyprzedzić trzeba zredukować bieg, ale to praktycznie norma.
~maximus117@wp.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
Pomimo sporego przebiegu pracuje doskonale - jedyny mankament - 94 konie na tak duże auto - nie robi z tego zrywnego samochodu, ale za to niewiele pali - jak dla mnie to mocne 4+.
~Martinez9977@interia.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
SILNIK TROSZKE SŁABY DO TAK DUŻEGO AUTA, ALE ZA TO BEZAWARYJNY I BARDZO EKONOMICZNY - MAX 10 L GAZU NA 100 KM BEZ WZGLĘDU CZY JAZDA MIEJSKA CZY TRASA (SEKWENCYJNA INSTALACJA)
Renault Laguna I Kombi