Lista ocen Renault Laguna I Kombi 1.8 90KM 66kW 1995-2000 (23) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xoxo@plusnet.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
Dla ustalenia uwagi: jestem po przesiadce z BMW 520iA z 1993 r. Jest dobrze, mam klimatronik, nie ma stref jak w BMW ale bez przesady. Szyby szybko odparowują, jak silnik jest ciepły to i klimat wewnątrz jest OK. Problem jest natomiast z ogrzewaniem tylnej szyby - otóż Laguna kombi ma patent z otwieraną szybą w tylnej klapie, można otworzyć samą szybę, rozwiązanie pasków ogrzewających jest tak fatalne, że sostały przetarte przez uszczelkę do...
~Maciek z Radomia.
Kombi 1.8 90KM 66kW
Tu to musze troche ponarzekać....mam klimatronic i może to wada albo ktoś w nim kombinował bo trudno ustawić odpowiednią tem. przy 24 stopniach powinno być gorąco jak w piekle...no niby jest ale przez chwile bo potem wpompowywuje zimne powietrze i mam takie przeczucie że cały czas do końca i w konsekwencji jest chłodnawo, dopiero ustawienie na full daje ciepło ale za to cały czas...Długo nagrzewa się rano.
~Maciek 1973
Kombi 1.8 90KM 66kW
Przeciętnie, bo troche za długo się nagrzewa, a w dodatku musieli mi robić obejście na klime bo nie wychodził prąd ze skrzynki.ale teraz dziabi i klimatronic chasa bez problemu.
~cd
Kombi 1.8 90KM 66kW
jak na taką wielką gablote to wentylacja jest bardzo dobra, choc przydalyby sie jakies dodatkowe nawiewy na tylne boczne szyby (bo niestety w mojej wersji nie są podgrzewane)
~Ryszard
Kombi 1.8 90KM 66kW
W zimie mogłoby być jeszcze cieplej. Klima chłodzi doskonale, nawiew dla pasażerów z tyłu... Brakuje jednak opcji nadmuchu na przednia szybę bez automatycznego załaczenia klimatyzacji.
~obserwator drogi
Kombi 1.8 90KM 66kW
Nie stwierdziłem żadnych odchyleń , poza tym, że stosunkowo głośno pracuje dmuchawa na 3 i 4 biegu, jeśli chodzi o ogrzewanie, to w zimie średnio grzeje.
~vinyard@go2.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
szybko sie nagrzewa ale tez zimny nawiew calkiem przyjemny... dobrze obmyslone rozlozenie kratek nawiewow powoduje ze nawet bez klimy jest przyjemnie
~ernst2@wp.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
jest klimatronik i jest ok:) ale jak to wszedzioe ni moze byc czegos bez wady. niedawno spakiłsię silnik od nawiewu ale to podobno jest standert w tym sam.
~LagunaChris
Kombi 1.8 90KM 66kW
Tu niestety - mała wada. Nagrzewnica nie daje tyle ciepła co mogłaby dawać. Choć po zmianie na nową jest lepiej.
~maximus117@wp.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
Mam wersję z elektroniczną klimą - bardzo dobrze działa - fajna funkcja rozmrażania przedniej szyby.
Renault Laguna I Kombi