Lista ocen Renault Laguna III (283) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 163 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Grandtour 2.0 16v dCi 180KM 132kW
Tanie części eksploatacyjne. Serwis olejowy wychodzi trochę drożej ze względu na ilość oleju 6,6 - 7,4 wymieniam dwa razy w roku. Spalanie trochę za duże. W trasie ciężko zejść poniżej 7 litrów. Na autostradzie przy 140 trzeba się liczyć że spalaniem 8 litrów. Podobno można wgrać nowe oprogramowanie w ASO i spalanie będzie mniejsze. Zobaczymy. Miasto 8 i w górę.
~Marcin Kowalczyk
Hatchback 2.0 16v 140KM 103kW
Napraw póki co brak, ale przejechałem dopiero 10 tys. km. Poprzednik przejechał ponad 90 tys. i również nie widzę w książce serwisowej nic poza standardowymi wymianami. Oby tak dalej. W Poznaniu przy włączonej klimie pali około 10,5-11,5l, a przy wyłączonej możliwe jest zejście do 9,2l. W trasie w zależności od prędkości od 6 do 8l. Moim zdaniem to są dobre wyniki.
~Piotrek
Hatchback 2.0T 16v 205KM 151kW
Spalanie w dużej mierze zależy od tego, jak ciężką mamy nogę. Jeśli jeździmy oszczędnie, czyli utrzymujemy stałą prędkość i nie kręcimy samochodu powyżej 3000 obr/min to spokojnie możemy zejść do 8.3 litra. Miasto to zupełnie inna bajka. Jeśli myślimy, że spalanie będzie mniejsze niż 10 l, to jesteśmy w dużym błędzie. Przeważnie spalanie wacha się od 11 do 12 litrów na 100 km.
~SławekK
Hatchback 2.0 dCi 130KM 96kW
Jak na auto tej wielkości, tej masy i o tych osiągach - jest dobrze, choć są lepsi. Paliwo - nieźle, Elf 5 W40 - śmiesznie tani, podobnie tanie są przeglądy w niezależnym serwisie wyspecjalizowanym w Renault. Tani jest też serwis zawieszenia, ale jak wysiadzie elektronika - to większa bida. Różnica ceny tych samych zespołów elektronicznych między Laguną II a III sięga nawet 1000%
~Mariusz
Grandtour 2.0 16v dCi 180KM 132kW
Większość części zamiennych dostępna od ręki i w sensownych cenach. Auto jest złożone z wielu standardowych części Renault więc nigdy nie ma problemu z wymianą. Psuje się bardzo rzadko, zresztą przez dwa lata użytkowania prawie 10 letniego auta nigdy się nie zepsuł, parę razy szwankowal ale dobry mechanik naprawia auto szybko i tanio.
~Mik
Grandtour 2.0 dCi 130KM 96kW
Poprawny poziom. Cena części przeciętna, najczęściej kupuję oryginalne. Olej wymieniam co 15 tys. km na zalecany Elf Full Tech, który może jest trochę droższy niż konkurencja. Drogie też są tylne tarcze hamulcowe - polecam kupować oryginalne, ponieważ są razem z łożyskami. Poza tym spalanie mogłoby być niższe, ale też tragedii nie ma.
~S
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Auto serwisowałem tylko w ASO. Po kilku wizytach w różnych punktach w końcu "zaprzyjaźniłem się" z ASO w Długołęce i jednym z mechaników (raczej jego obsługa spowodowała że tylko tam jeździłem, zawsze doradził co robić już co można poźniej) i pomimo ASO zawsze dali jakiś rabat dla stałego klienta i mam wszystko robione na oryginałach.
~kz
Hatchback Phase II 2.0 dCi 150KM 110kW
średnie minimalne spalanie wyszło na jazdę po małym mieście i kilka przejazdów po 50 km. Średnie maksymalne spalanie wyszło na jeździe po mieście i trochę trasy z autostrada i tempomatem na 150 km/h. Minimalne spalanie wyszło z jazdy zaraz po zakupie w Warszawie i powrót do domu jazda była raczej przepisowa z porywami 130 km/h jak warunki na to pozwalały.
~krzyhoo
Grandtour 2.0 dCi 175KM 129kW
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa to póki co średnio 7.5l/100km. Sposób mojej jazdy oceniam jako dynamiczny. Wiadomo, że chciałbym aby Laguna paliła 3l/100km ale przecież moc silnika z powietrza się nie bierze. Przy zakupie miałem pełną świadomość zużycia paliwa i przy tych parametrach silnika i skrzyni biegów (A/T) w pełni je akceptuje.
~arkadio72wp.pl
Grandtour 2.0 dCi 130KM 96kW
I tutaj też bardzo dobrze. Poprzednie moje auto paliło śr. 5,2 ON. więc siłą rzeczy chciałem, żeby następne też było ekonomiczne. Renówka spala mi średnio 6.2, na razie głównie dojazdy do pracy z podwarszawskiej miejscowości do Warszawy Czyli równo w sznureczku ze wszystkimi bez szaleństw ale również jak wszyscy klnę często w warszawskich korkach.