Lista ocen Renault Megane I Hatchback (552) - Całokształt

Na liście zabraknie 509 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ozzy
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Ekonomiczne auto, za rozsądne pieniądze. Niskim kosztem możemy mieć auto z dość bogatym wyposażeniem i oszczędnym silnikiem, który jak na swoją pojemność jest dość żwawy, ale żeby nie było zbyt kolorowo auto ma też parę swoich mankamentów, które mogły by być bardziej dopracowane.Ogólnie samochód oceniam na dobry z minusem ze względu na jakość i bardzo dobry w stosunku jakość do ceny.
~Mielczar
Hatchback 1.9 D Eco 64KM 47kW
Auto jak na te lata prezentuje się bardzo ładnie, karoseria trzyma się bardzo dobrze, ani śladu rdzy. W środku dużo miejsca, przyjemnie, nie słychać trzeszczenia plastików. Trochę hałasuje przy szybszej jeździe ale cóż - taki urok wolnossącego diesla. Z usterkami i naprawami jest bardzo dobrze, niema tego aż tak wiele a ceny są przyzwoite. Ogólnie - autko jak na swoje lata sprawuje się bardzo dobrze :)
~Szybki
Hatchback 1.9 D Eco 64KM 47kW
Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego autka. W mojej rodzinie było już wiele renaultów i z czystym sumieniem moge polecić innym te samochody. Należy tylko kupić je z pewnego źródła i o nie po prostu dbać. Moja wersja sprowadzona została w 2009 roku z Francji. Meganka ma swoje wady, jest powolna i może nienajlepiej wykonana ale za to bardzo oszczędna, bezpieczna, przestronna i bogato wyposażona :)
~As17
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
2 lata bez najmniejszej awarii jak na Autko które miało 9 a teraz 11 latek to myśle że nieźle jedyna awaria jaka mi się zdażyła to po 2,5 roku użytkowania awaria czujnika ciśnienia paliwa co spowodowało wariacje silnika a komputer diagnostyczny w serwisie wykazywał awarię zupełnie czegoś innego. ale metodą prób doszedłem co jest skopane i niedałem się naciągnąć na duży wydatek w ASO.
~eis
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Do 90 tys było wszystko w miarę ok, później zaczął sie niekończący festiwal usterek, naprawisz jedno i wydaje się, że jest już w porządku wysiada ci jakaś pierdułka i tak wokół Macieja. Np. zamki, urwana linka cięgna maski, blokujący się immobilizer...przegub, który można wymienić tylko z półośką...spróbujcie kupić maglownicę bez wspomagania ( oczywiście nie w ASO- około 1500 zł )...
~michał
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
polecam dla osób, które szanują samochody i umieją dbać o nie, a wtedy megane wynagradza to wszystko komfortem i wysokim wyposażeniem (w moim wypadku, bo jest dużo okrojonych) bezpieczny, nigdy nie odmówił posłuszeństwa ;) dużo elektryki, ale nie ma z nią problemów, nawet przy 30"C mrozach, tak samo z odpalaniem. Polecam, jako użytkownik po 180 tys km mogę ocenić ten samochód dobrze.
~Bea
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Megane Europa 1998 przebieg 80.000km (pierwsza rejestracja 1999). Wymiany: klocki 2x, problemy z elektryką były, paski klinowe, rozrządu wymieniane, cewki, zapłony też podczas przeglądu głównego, a w tym roku nawalił komputer przez zbyt wysokie obroty silnika, silniczek krokowy też. Ciekawostka: cena silniczka krokowego w sklepie Boscha 308,00zł a w serwisie Renault Kiljańczyk 1250,00zł :( !!!
~PiotrWN
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Samochód można ocenić trochę powyżej przeciętnej - miękkie zawieszenie dobrze sprawuje się na naszych drogach, jedzie się dość komfortowo pod tym kątem, gorzej w zakrętach, ale w końcu to samochód na drogi, a nie na tor. Nie kupiłbym go ponownie, tylko z jednego względu, wolałbym większe auto :) Tak to jeśli egzemplarz jest sprawdzony - uważam że warto, trzeba na maglownicę uważać.
~pse@icpnet.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
o gustach się nie dyskutuje ale już 7 lat jeżdżę renault i nie kupie innej marki fakt trzeba dbać o elktrykę bo potrafi zawieść ale to nie są usterki uniemożliwiające dalszą jazdę częsci też nie są ażtakie drogie jak opowiadają odradzacze i zwolennicy sypiących się opli WV i innych tym podobnych szrotów renault dla mnie to jak dzieło sztuki i się tu nie zgrywam
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Hatchback
7,1
9,3
~remmk
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji tego samochodu (np. w porównaniu z escortem i focusem, które również użytkowałem). Ma sporo plusów i niewiele minusów. W moim przypadku dzięki dużej ilości miejsca w środku i niezbyt dużym rozmiarom zewnętrznym, niskim kosztom bardzo dobrze się sprawdza jako samochód rodzinny.
Renault Megane I Hatchback