Lista ocen Renault Megane I Hatchback (552) - Całokształt

Na liście zabraknie 509 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AdMen
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
B. ładny i dobrze zaprojektowany samochód, starannie wykończony (tapicerka), lecz zbudowany z części wyprodukowanych przez najtańszych dostawców, którym (dostawcom i częściom) firma udzieliła swojej marki i będzie ponosiła tego konsekwencje. Jeżeli dodamy do tego drogi i "niekontrolowany" od strony jakości wykonania serwis to należy zmienić samochód na bardziej przyjazny.
~wlodzimierz
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
dla mnie ten model to zlom w niemieckim adac ma njgorsze noty 2razy wymiana tlumnikow 2razy tylne lozyska 4 razy kolko napinacza alternatora 60 tys pompa wspomagania w serwisie podmieniajq części i drogo jak w mercedesiedrobnych napraw wiele tylko potem dzwonia i pytaja czy jestem zadowolony a ja ze to paranoja mam 100tys sprzedamjak najszybciej pozdrawiam meganki///////
~tomek
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
1.6 RT 1997 to moja druga Meganka w porównaniu do popprzedniej 1.4 RN 1997 ta jest rewelacyjna. Jak na ten rocznik bardzo dobre wyposażenie (el. lusterka podgrzewane el. szyby przednie. regulacja wysokości fotela) i bardzo dobry cichy silnik. Wielki bagażnik z praktycznym schodkiem (mam classic-a). Jestem z niego zadowolony i chyba jeszcze trochę nim pojeżdżę
~Mariusz
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
ciekawa stylistyka, sympatyczne eleganckie wnętrze mało które auto w tej klasie było ciekawsze nawet w klasie wyższej. Bardzo dobry dostęp do podzespołów podczas napraw. Po 7 latach zaczeła pojawiać się korozja na zakolach z tyłu mocowanie halogenów nieodpowiednie (jakieś lepkie łapy się przykleiły) Mimo tych wszystkich problemów mam do niego sentyment!!!
~domin-lab@o2.pl
Hatchback 1.9 dT 95KM 70kW
Jeżeli chodzi o nowy Renault Megane Grandtour 1.9DCI jest bardzo udany. Cena przy w wersji LUX DYNAMIQE jest bardzo konkurencyjna w porównaniu z rywalami. Za np. Golfa V z tym samym wyposarzeniem musiałbym zapłacić o 23 tys. więcej. 6 poduszek powietrznych, w tym 2 podwójne kurtyny dają poczucie bezpieczeństwa, a na bezpieczeństwie nie należy nigdy oszczędzać. Gorąco polecam.
~Darek
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Meganka jest po prostu bardzo fajnym samochodem, wygląda naprawdę bardzo efektownie i przyciąga wzrok na ulcy. Renault daje bardzo dużo frajdy z jazdy, ma leastyczny silnik i bardzo ekonomicznie jeździ. Ergonomia i jakość użytych materiałów na wysokim poziomie, deklasuje Golfa i Opla o lata. Marzeniem moim jest Megane II z silnikiem Diesel´a o mocy 120 KM
~betajaw@op.pl
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Przejeżdzam w roku ok. 40-50tyś.km.Mimo 75KM auto sprawia mi wiele radości.Wyjazdy urlopowe 2-4osób,bagażnik pełny+przyczepa bagażowa(czasami)ok.1000km non stop z prędkościami na autostradach 140-160 km/h.Po badaniach(stan licz.140 000)spr.amort. 75%,anal.spal.ociupinke gorsza,w zawieszeniu wym.gum za pare zł.Przeglądy robię co 20tyś.km. od nowości(pełna literatura).
~office@dmsystem.com.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
w autoryzowanym serwisie największego dealera w moim regionie, podczas okresowego przeglądu obowiązkowo dolewają płyn do spryskiwacza szyb, ale nie sprawdzają poziomu płynu w chłodnicy i w układzie hamulcowym(sic!): "bo ta czynność należy do kierowcy", ostatnio trudno było ustalić jaki rodzaj oleju nalano do silnika w czasie przeglądu syntetyczny czy półsyntetyczny
~Jasiol
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Jak za tą cenę trudno sobie wyobrazić większy luksus. Tyle miejsca nie znajdzie się w żadnym OPLU (podobne ceny). Jestem bardzo zadowolony, jak również mój portfel, który bał się mocnej 90-konnej jednostki 1.6. Gdybym tylko wiedział ile jeszcze miejsca mam z tyłu za samochodem przy cofaniu i mniej problemów z wrzucaniem biegów, to dałbym Megance ocenę celującą.

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~stuk@2com.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Ogolnie jestem bardzo zadowolony (jak na razie). Koszty utrzymania sa niewielki, szybki ekonomiczny, o atrakcyjnym wyglądzie, duży bagażnik, spokojnie można podróżować w 4 osoby, nie tracąc dynamiki jazdy. Dobry do miasta i w trase. Z wad mozna wymienić właściwie tylko jedno - kiepską widoczność do tyłu (płasko położona tylna szyba, szerokie słupki tylne...)
Renault Megane I Hatchback