Lista ocen Renault Megane I Hatchback 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 (87) - Silnik

Na liście zabraknie 137 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lech231@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
posiadam samochod juz 5 lat kupilem go od zony boruca auto bylo serwisowane w ASO i nie mialo zadnej ale to zadnej wady z biegeim czasu po wycieciu katalizatora troche zaczal glosno chodzic no ale nadal bylo komfortowo przez 5 lat wymienilem wszystkie amortyzatory teraz padlo lozysko sprzegla wydatek 600zl ale nie przeszkadza w jezdzie bo tylko troche brzeczy ale dociska dobrze dlatego go jescze nie wymieniam! wymienilem tez juz raz jedna...
~lazaliv@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Bardzo fajny, cichy, dobrze radzi sobie z masa auta nie jest rekordzistą 0-100km/h, ale nie jest też zawalidrogą według mnie dynamika w sam raz. Odpowiedni zarówno do miasta jak i na trasę na której w Niemczech osiągnąłem licznikowe 200km/h. Nie ma problemów z usterkami wymieniłem pasek rozrządu świece zalewam b.dobry olej(którego silnik nie bierze ani grama, wymiana co12tyś km). Elastyczność super na V biegu od 50 do 200:D
~miron
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Dla mnie jest to silnik do 5000obr/min( powyzej spada moc znaczaco) ale ciągnie juz od 2000obr/min. 11,5s do 100km/h to dobry wynik. na V biegu mamy 3000obr i okolo 120km/h - w wielu autach byloby juz 3500obr.Powyzej 150km/h robi sie glosno . Auto ma 8 lat i silnik pracuje bez zmian - rowno i dynamicznie. Predkosc max 185km/h . czasem wiecej , czasem mniej.
~ nie chcę renaulta!
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Silnik ładnie przyspiesza potrzebuje niewiele gazu żeby się sprawnie poruszać póki co ok. tylko,że to jest drugi silnik! w pierwszym przy przebiegu 120 tysięcy pękł blok silnika! to było straszne! jak w aucie może zepsuć się silnik przy przebiegu 120 tysięcy? najgorszy kurwa silnik świata.
~bartek
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
bezawaryjny - no chyba ze zapomnimy zmienic pasek rozrzadu a moc silnika to kto ja wie. Moj to Megane RT Sport 1.6E 5 Door Hatchback 1598CC 2-axle-rigid body.I niestety w rubrykach spalania nie moge nic wypelnic bo mieszkam w Newcastle i tu przelicza sie wszystko na galony i na mile.
~CeSar - cesar1982@wp.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
elastycznosc jest super (50 na piatce wciskasz pedal i szybko odplywasz ). Silnik jest glosny i przy predkosciach 100 - (3000 obr - mam moment niewydolnosci i strasznie halasuje obroty o 200 w dol lub w gore i jest ok ) i ponad 140 jest glosniej niz np w nexii czy kadecie
~andek_strauss
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Bez rewelacji, ale jeśli chodzi o osiągi, to do normalnej miejskiej jazdy, czy spokojnej na trasie, w zupełności wystarczy. Niestety trwałością nie zgrzeszył w moim przypadku, haha. Spalanie średnio miałem ponad 8 litrów, więc raczej sporo.
~Kowalski2006
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Autko jak najbardziej godne polecenia wygodne trochę głośne dużo drobnych awarii (głównie brak styku na połączeniach elektrycznych lub elektronicznych) poza tym pali w miarę przyzwoicie ( przy jeździe w okół komina do 7,5 l/ 1,6 l. poj.)
~Megane 1997
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
dobrze jeżeli sie wszystko robi terminowo - wymiany oleju rozrządu , regulacja zaworów gdy już zaczynają pomału dawać sie we znaki polecam silnik k7m 702 ja własnie mam taki i jestem zadowolony w zupełnosci :)
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
9,7
~MotoK__L
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Silnik 1.6i 90KM - Trochę słabe przyśpieszenie - ale to może wina gazu, problem z tłokiem - niepokojące stukania, najprawdopodobniej zła eksploatacja poprzedniego właściciela, po wymianie cichutko i równo pracuje.
Renault Megane I Hatchback