Lista ocen Renault Megane I Kombi (91) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Buli
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
To co najlepsze w moim dieselku. Spalanie naprawdę mnie satysfakcjonuje. Liczyłem że megana będzie eponimiczna i nie zawiodłem się. Spalanie w mieście to maksymalnie 7 litrów (bez klimy) a średnio trasa - miasto 5,7l/100km. Myślę że takie spalanie usatysfakcjonuje każdego użytkownika diesela tym bardziej że megane kombi do małych aut nie należy. Waga to 1280kg. Ceny części nie odbiegają za wiele ceną części do Opli. Filtr pow. 20zł, oleju...
~Rafał
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Bardzo spokojna jazda owocuje spalaniem 6,2 (najniższe jakie udało mi się osiągnąć w trybie 70/30 trasa/miasto). Na trasie 400km z polskich gór do wielkopolski ok 5,8 (spora część trasy 80-90km/h). Na pełnym baku zrobiłem 800km (troszkę w baku zostało, rezerwa się nie świeciła). Trzeba dobrze wyczuć auto, na równej nawierzchni można uzyskać poniżej 6l przy 100km/h, ale to już tryb dla masochistów. Odkąd jeżdżę na LPG - ok 8l/100 km - bez...
~calaPRAWDAoMEGANIE
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Czytalem wiele opinii na temat silnika 1.6 i w wiekszosci ludzie sie wypowiadają iz auto jest bardzo ekonomiczne i zuzywa im ok 7 litrów w miescie. Moje zdanie jest takie - auto, autu nie równe. Jezdze w miare spokojnie i ekonomicznie i spala mi ok 10 litrów lpg. Na trasie z klimą 8/9 litrów. Jezdze na instalacji sekwencyjnej (innej nie polecam)
~Kuba W.
Kombi 1.9 dTi 100KM 74kW
Tutaj jestem bardzo zadowolony. Zużycie paliwa w trasie jak na tą pojemność jest doskonałe - tylko 5 litrów na 100km. Czegoż chcieć więcej? W mieście różnie to wygląda, ale ciężko przekroczyć wartość 7l na 100km. Co do napraw - występują bardzo rzadko i dotyczą takich części, które wymienia się praktycznie w każdym aucie.
~przeciwnik
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
No i tutaj jestem bardzo zadowolony. Jeżdżę na LPG - Stag 30 sekwencja. Super. W mieście ok 9 litrów LPG max do 10 przy ostrej jeździe i do tego z klimą. Na trasie gdy sie nie przekracza 3tys.obrotów czylo ok 110km/godz.potrafi spalić od 7-7,5 litra i to testowalem wiele razy nie wg komputera tylko wg wlanych litrów paliwa..
~Stefan
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niby ma palic 7,7 srednio jak ja jezdże i ostro przyspieszam to komputer pokazuje jakis 17 ale jak sie jedzie na 5, 60 km na h to pali jakies 5,5 - 6 no w sumie da sie zmiescic srednio w tym co podaje producent ale wtedy na pewno nie poprezyspieszamy sobie w 10,3 do setki moze w jakis 20s i nie przekroczymy 80km/h
~Magnetar
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Trzeba zakładać ekonomiczne opony z certyfikatem B lub w najgorszym wypadku C, to przy oszczędnej jeździe w nocy gdy nie ma wielu stopów/rozpędzeń można osiągnąć 5L/100 bez problemu przy jeździe 90-100km/h. Pod warunkiem małego obciążenia samochodu i braku badziewia na dachu oczywiście.
~Tom WEST
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Zużycie paliwa jest od 4.5 do 7.5 litrów na 100km - co każe uznać to auto za raczej doskonałe. Ceny napraw nie są drogie, wręcz dziś mając do dyspozycji zamienniki to my decydujemy o cenie naprawy. Wiadomo, że najtańsze części mogą długo nie posłużą, dlatego ja kupuję w średnim przedziale cenowym.
~Przemek
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Po mieście 7 na trasie niecała 5 tka bez trybu eco, prędkości w granicach 120 - 140 . Sprawdzane na trasie Warszawa Kraków Katowice tam i z powrotem z tankowaniami pod korek. Pod tym kątem jest bardzo dobrze. Wartość minimalnego spalania wstawiona na pałę bo nie jeździłem jeszcze jak emeryt.
Dziennik kosztów dla Renault Megane I Kombi
7,1
10,1
9,3
~mateush2006@interia.pl
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jestem bardzo zadowolony. Części tanie, zawsze szukam materiałów renomowanych producentów i w portfelu tego nie odczułem. Spalanie po mieście to 9,5/100km ale to zależy od kierowcy. Na trasie Warszawa-Mrągowo 5,7/100km. Należy jechać płynnie wtedy jadąc 120km/h spalanie nie przekroczy 6,0/100km
Renault Megane I Kombi