Lista ocen Renault Megane I Kombi (94) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czesiosław
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wybierak miewa luzy, w moim egzemplarzu dodatkowo przy ruszaniu z miejsca słychać jakieś dziwne odgłosy z okolic skrzyni. Wymieniałem już pierścienie na mechanizmie różnicowym bo pewnego razu nie wiem czemu jeden się zakrzywił i dalsza jazda byłą niemożliwa. W ASO stwierdzili, że czasami się to zdarzało w tym modelu. Dla mnie biegi mogłyby być dłuższe, chociaż sama 4 i 5. Przy 100 km/h mam 3000 obr/min co czasami męczy w dłuższej trasie.
~czesio
~Przemek - po kolejnych 3 latach
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Po 3 latach dumania co tam tarabani okazało się że to tylko luźne sprężyny w tarczy sprzęgła. Po wymianie całego kompletu jest cichutko. Wymiana oleju jakieś 30 tys. temu i poza tym nic się nie działo. Olej zlewany przy wymianie sprzęgła po tych 30 tys.przebiegu był klarowny i czyściutki. Wlany z powrotem. Reasumując również skrzynia jest ok.
~Marek
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Trochę haczy 1, ale to raczej wina poprzednich właścicieli, ASO i wszelkiej maści mechaników co nie przykładali się do dbania o skrzynię. Standardowa bolączka czyli wyciekający olej, ale wystarczy przy okresowych przeglądach sprawdzić i to i nie ma żadnego problemu.
~Magnetar
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Trochę się poci, ale to normalne. Dostęp do wlewu jest prosty, wystarczy odkręcić plastikowy korek z przodu i trochę dolać (jeżeli na płaskim podłożu nic nie wycieka). Jak odkręci się korek i minimalnie wycieka to znaczy że jest na dobrym poziomie.
~przeciwnik
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Przełożenie nieco długie ale nie mam żadnych problemów. Wadą tego modelu jest pocąca sie uszczelka (jakis tam zimering) ale nie opłaca sie tego robic bo znowu bedzie to samo. 2 razy w roku jestem u mechanika zeby sprawdzic i ewentualnie dolac oleju.
~Sroqraf
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Mało precyzyjna dźwignia - żyje jakby swoim życiem, ale biegi wchodzą raczej miękko - poza jedynką. U mnie dźwignia zmienia swoje położenie po puszczeniu sprzęgła, podobno da się to zniwelować, ale jakoś nie mam parcia żeby się za to zabrać.
~MIK
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Przeciętna precyzja. Najśmiejszniejsze i najdziwniejsze to, że podczas jazdy drążek zmiany biegów rusza się jak dodawać lub zdejmować nogę nogę z gazu. Podobno za owe kuriozum odpowiadają jakieś tam plastikowe łączniki. Nie wzbudza to zaufania.
~Przemek
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Do samej pracy nie można mieć zastrzeżeń, wszystko działa jak należy ale... coś tarabani, nie wiem jeszcze czy to sprzęgło czy to skrzynia. Na wolnych obrotach głośniej słychać szum z okolic przekładni niż sam silnik.
~Grzesiek30
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Skrzynia biegów jest beznadziejna. Zawsze przy hamowaniu silnikiem majta drążkiem w przód i w tył. Nigdy nie było w tym względzie normalnie. Ale też i nic specjalnego z tą skrzynią się nie działo, czasem zazgrzytała i to wszystko.
Renault Megane I Kombi