Lista ocen Renault Megane I Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW 1999-2003 (27) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sroqraf
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Silnik pracuje całkiem cicho, ma dość przyjemny pomruk przy przyspieszaniu - ogólne wrażenia bardzo dobre. Nieco gorzej na \"jałowym\" - nieco faluje, ale z wielu źródeł słyszałem o bardzo niskiej kulturze pracy silników 16-zaworowych na biegu jałowym. Wielu wymieniało świece, cewki, przewody... i nic..grzebanie przy krokowym też nie przynosi zmian - więc się nie martwię.
~Sroqraf
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Pomimo niewielkiej pojemności jakoś daje radę. Wiadomo, więcej mocy mogłoby się przydać, ale tragedii nie ma. Kultura pracy jest przeciętna. Czeka mnie chyba wymiana słynnych cewek zapłonowych no i myślę, że po tej operacji praca na biegu jałowym się uspokoi (teraz lekko szarpie).
~Walgrad
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Silnik nigdy mnie nie zawiódł. No może na końcu żywotal(poszedł pasek rozrządu) ale to przez mechanika który oszukał podczas wymiany(skasował za nowe rolki napinające a ich nie wstawił) Silnik dynamiczny jak na 1.4
~JAKUB
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
silnik bardzo dynamiczny, nie wiem dlaczego ludzie pisza,że muł. jak kazda 16 trzeba ja troche pokrecic. minus (jak wszędzie to plyewajace obroty) Prędk.max 215 km\\h (wskazania licznika)
~Marcin
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Silnik jest dość dynamiczny - lecz kultura pracy pozostawia wiele do życzenia. Najmniej muzykalny silnik jaki kiedykolwiek spotkałem - zero metalicznych przyjemnych dla ucha dźwięków.
~Rafał
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Dość elastyczny, jak na 16 przystało ciągnie od 2500-3000obr/min, nie jest przesadnie głośny. Zupełnie wystarczający. Mógłby mieć tylko nieco więcej mocy.
~MIK
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Po prostu za słabe te 98KM do kombi z klimatyzacją. Nadrabia krótkim zestopniowaniem skrzyni, ale generalnie silnik po prostu przeciętny.
~Darek37
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Silnik pracuje dobrze jest cichy , nie szarpie wada tylko to falujące obroty ale widze że większośc Maganek ma ten problem
~Bartek
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Pracuje b.dobrze.Moze niezbyt dynamiczny na 2 i 3 biegu. nie jest az tak glośny nawet na wysokich obrotach. Predkość max 185km/h
~Darek37
Kombi 1.4 i 16V 95KM 70kW
Silnik pracuje ładnie jest cichy, wadą sa falujące obroty ale to ma większość Meganek
Renault Megane I Kombi