Lista ocen Renault Megane I (608) - Ergonomia

Na liście zabraknie 1020 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Agnieszka
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ergonomia daje 4 , fotele wygodne, w szczegolnosci tylne kanapy. Pasazerowie tylnych siedzen sa zachwyceni. Jedyne co mi brakuje to zbyt plaskie siedzenie kierowcy oraz sterowanie tylnymi szybami(miedzi fotelami kierowcy i pasazera) w innym miejscu niz przednimi(na drzwiach kierowcy) i za to daje minus, oraz brak uchwytow do napojow- trzeba otworzyc schowek. Schowana zapalniczka za szufladką. Troche malo schowkow
~Kamil Bulwarski donalberto@o2.pl
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Przyciski umieszczone beznadziejnie. przycisk do zamykania zamka centralnego razem ze swiatlami awaryjnymi umieszczony przy nogach pasazera. sciemnianie i rozjasnianie deski rozdzielczej zupelnie niedostepne. caly panel ogrzewania tez bardzo trudno dostepny. nie jestem zadowolony. Deska rozdzielcza zaprojektowana jest glupio i ze slabej jakosci materialow, ale ogolnie sprawia wrazenie eleganckiej i malo tandetnej
~kluch369
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
Pokrętła od nawiewów poniżej gałki dźwigni biegów, trzeba się przeciskać między dźwignią a pokrętłami jeśli mamy bieg 3 czy 5. Przycisk od zamka centralnego czy świateł awaryjnych, zdarzają się włączyć przez pasażera nogę. Mam 182cm wzrostu, jeśli ustawię sobie odpowiednią odległość fotela od pedałów, to do reszty robi się już trochę daleko, czyli biegi, pokrętła nie wspominając o przyciski od awaryjnych
~Kondziu (konrad.era@interia.pl)
Coupe 1.6 i 16V 110KM 81kW
Dla kierowcy bardzo wygodny samochód dzięki możliwości regulacji kierownicy oraz wysokości siedziska fotela oraz części lędźwiowej a także dobrego ułożenia podłokietnika na drzwiach. Pasażer także nigdy nie narzekał na niewygody. Z tyłu także wygodnie, trzy schowki (dwa na boczkach i jeden na środku). Wysiadanie z tyłu wymaga pewnych umiejętności gimnastycznych.
~Ozzy
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
W wersji wyposażeniowej RXE na dosyć wysokim poziomie, brak trzeszczących plastików, wygodne i miękkie fotele (na dłuższe trasy chyba aż za miękkie). Jedynym minusem jest umiejscowienie przycisku świateł awaryjnych i blokady drzwi, ponieważ są umieszczone w miejscu, w którym każdy kto ma ponad 180cm zawadza o nie kolanami jednocześnie je wciskając.
~Przemek
Kombi 1.9 dCi 102KM 75kW
Wszystko na miejscu, sterowanie radiem pod palcem przy kierownicy na plus, fajny gadżet. Jedynie położenie włącznika ogrzewania tylnej szyby i awaryjnych wymaga przyzwyczajenia i jest niewygodne bo trochę za nisko i za daleko. No i możnaby się przyczepić na siłę do wspomagania kierownicy. Mogłoby być nieco lżej ale nie jest to jakiś rażący problem.
~limakcki@gmail.com
Hatchback 1.4 e 75KM 55kW
No tutaj muszę powiedzieć, że postarali się projektanci tego modelu. Mało, że samochód w środku wygląda lepiej od niejednego modelu/marki wyprodukowanego w latach 2000-2009, to wszystko jest idealnie tam gdzie być powinno, a fotele są 100 razy wygodniejsze niż w nowej fieście 2009. Nie mam do czego się przyczepić w sferze ergonomii ideał.
~Piotruś
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Tutaj jest dobrze, minus za umiejscowienie Awaryjnych i Zamykania wszystkich drzwi. Pasażer może kolanem zrobić nam psikusa. Poza tym wszystkie przełączniki pod ręką. Fajne światła z tyłu w suficie dla pasażerów, których w wielu nowych autkach nie widziałem. Przydałby się może też firmowy podłokietnik, ale w 95 roku o czymś takim nie pomyślano.
~rys-adam@o2.pl
Cabrio 2.0 i 16V IDE 140KM 103kW
Zależnie od potrzeb jeśli ktoś ma rodzinę wiadomo że nie kupi cabrio, chyba że jako kolejny samochód. Samochód zdecydowanie dla osób młodych podróżujących z jednym pasażerem bądź na krótkich trasach z kompletem 4 osób. Jak dla mnie idealny samochodzik pozwalający zapakować się dwóm osobom na trzy tygodniowy urlop;)

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~burns2001
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
wszystko jest pod reką w czasie jazdy nie czeba niczego szukac. pewnym mankamentem jest umieszczenie przycisków od świateł awaryjnych i od centralnego zamka, podczas jazdy zdaza sie ze wysocy pasazerowie wciskają kolanem te przyciski podczas jazdy. fotele moglyby byc twardsze miekie fotele troche męczą przy dluższej jezdzie