Lista ocen Renault Megane II Cabrio (18) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Henio
Cabrio 2.0 i 16V 135KM 99kW
Na początku myślałem że to diesel... Silnik jest ociężały. Brakuje ciągu od dołu i brakuje go również na górze. Do tego dochodzi jakaś taka spóźniona reakcja na wciśnięcie pedału gazu i powolne schodzenie z obrotów, co powoduje że ciężko nim się manewruje, ale to chyba wszystkie 2.0 tak mają bo sprawdzałem w innych jest to samo. Na tle innych 2.0 nawet przy cięższych budach, ten odstaje ale w dół. Stare Twingo wydawało się żwawsze nawet z...
~P@P1€Ż
Cabrio 1.9 dCi 130KM 96kW
Niby na papierze moc duża, a auto przyśpiesza jakby chciało a nie mogło, trzeba na bardzo wysokie obroty kręcić, aby poczuć jakąkolwiek moc. Przynajmniej się nie psuje, przez 2 lata nie miałem w nim żadnej usterki, poza wylewem.
~Marek
Cabrio 2.0 i 16V 135KM 99kW
wystarczy że rozsypie się napinacz paska pk który potrafi spaść i dostać się do rozrządu który nie jest w całości zabudowany. mnie się tak przytrafiło koszty naprawy wyniosły 7 tyś. Czytałem że to nieprawda nie pojedynczy przypadek
~Gayzer
Cabrio 1.6 i 16V 110KM 81kW
Silnik 1,6 mocą nie porywa, ale to jedna z mniej awaryjnych jednostek Renaulta, mnie nie zawiodła. A przy normalnym obchodzeniu się padałem przyspieszenia potrafi utrzymać średnie spalanie na 7l, i często zejść nawet o literek w dół.
~Angel
Cabrio 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rakieta to to nie jest, nieźle się zbiera 1, 2, 3, no może 4 niestety na 5 biegu "padaczka", spory apetyt na paliwo przy mocniejszym operowaniu gazem, przy wyższych prędkościach obrotowych nieco głośny.
~olo
Cabrio 2.0 i 16V T 163KM 120kW
To zaskakujące, ale silnik jest super. Szybko się zbiera, 200 na gazie bez problemu i 220 tez pociągnie. Instalacja Tartarini.
~Adam
Cabrio 2.0 i 16V 135KM 99kW
Dość dynamiczny, ładnie ciągnie nawet z niższych obrotów. Przy dynamicznej jeździe spalanie ok 12 l mieszane
~Adam
~BATMANN
Cabrio 2.0 i 16V 135KM 99kW
Silnik pracuje idealnie w trasach, jak i na wysokich obrotach podczas ,,zabawy''.
~adam
Cabrio 2.0 i 16V T 163KM 120kW