Lista ocen Renault Megane II Hatchback (266) - Silnik

Na liście zabraknie 173 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartas
Hatchback 1.5 dCi 105KM 77kW
1,5 w dieslu w takim autku i 105 km to bardzo fajne połączenie. Bardzo fajnie się zbierał oczywiście z racji pojemności do 140 dalej to już maszt żagiel i do 198 km/h ( oczywiście na niemieckiej autostradzie ) da rade ;)
~Mariusz
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
Po przejściu z benzyny na disla musiałem trochę sie przyzwyczaić do głośniejszej pracy. Co do elastyczności to jest to samochód idealny na miasto jak również na trasę, wymagań nie mam co do osiągów więc te 80KM mi wystarcza.
~Przemo
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
W ciągu 2 lat dwukrotnie wymieniałem koło zmiennych faz rozrządu. Stuki w przednim zawieszeniu. Ten samochód to katastrofa - nigdy więcej Renault. Przedtem miałem Opla Vectre B i Vectre GTS i nie miałem żadnych problemów.
~Krystian
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
samochód posiadam 42 miesiące i już zostały wymienione: jedna cewka zapłonowa i sterownik (komputer),świece zapłonowe, sondę tlenu za katalizatorem, do wymiany zakwalifikowano: wiązkę silnika i to wszystko po okresie gwarancyjnym
~Lukasz G.
Hatchback 1.5 dCi 80KM 59kW
Świetna kultura pracy (bardzo cichutki), bardzo dobry stosunek osiagów do mocy, zbiera się bardzo dobrze, jest elastyczny i co najważniejsze spala bardzo mało paliwa (a przecież jest jeszcze w fazie docierania)
~KD
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
cichy,dość elastyczny,czasem małe drgania,"niespokojna" praca 110-130km/h-V bieg,silnik "chce" wysokich obrotów inaczej słabo przyspiesza - 1,4-95KM to za mały silnik jak na tak ciężkie auto, czasem tęsknie do 8 zaworowego Opla
~Dawid
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Mały, ale żwawy czajniczek, z reguły dość ślamazarny, ale w odpowiednim przedziale obrotów daje dużo radochy. Nie muszę wspominać o tym jak bardzo jest on ekonomiczny szczególnie na gaziorku.
~Jacek
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Z silnika cieknie olejaletak powoli,ze mechaniy niezalecaja nic z tym robic. Dzieje sie tak juz 50 tys km i narazie nic powaznego. Silnik generalnie troche slaby ale to 1.4 wiec nie wymagam nic wielkiego.
~abecede
Hatchback 1.6 16V WT 115KM 85kW
Odnośnie silnika można mieć tylko dobre opinie. Jak na tę pojemność (1.6) osiągi są bardzo dobre. Nawet nowsze konstrukcje niekiedy mają gorsze parametry, mimo większych mocy (przynajmniej na papierze).
~maniek
Hatchback 1.5 dCi 85KM 63kW
Sam silnik sprawuję się dobrze. Niskie spalanie, dobra kultura pracy. Ale osprzęt silnika wg mojej oceny porażka. Układ paliwowy kiepskiej jakości i mówię to z doświadczenia 2x megane 1,5 dci 85KM.
Renault Megane II Hatchback