Lista ocen Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 (45) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Auto dobre i w miarę niezawodne
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Był spory problem ze skrzynią biegów, bardzo mocno wyła od początku zakupu, a po 2 latach użytku samochodu rozleciała się, a konkretnie łożysko zatarło się i obróciło się w obudowie, a ta pękła, skrzynia następnie przeszła diagnostykę i gość z serwisu powiedział, że nic nie da się zrobić. Szukanie skrzyni nie jest łatwe, bo nawet do tej samej pojemności silnika produkowano kilka skrzyń, a musi być identyczna. Ja podobno znalazłem...
~Krzysztof G.
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Pięć biegów to za mało. Ale za to sprawnie przyspiesza. Po około 200 tys. skrzynia biegów uległa awarii - naprawa 1100zł. Coś się rozsypało. Przy okazji wymiana sprzęgła i docisku - chociaż jeszcze mogły pojeździć. Trochę słabo, bo co to jest 200tys. A 150tys. auto jeździło 35km 2x dziennie z kobietą za kierownicą.
~jankesdz
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Skrzynia nieprecyzyjna, zużyta gruszka wybieraka spododowała kilkukrotnie zawieszenie się na wybranym biegu. Ruch drążkiem nie przekładał się na zmienę biegu. Biegi haczą, zimą przy starcie z rana ciężko wbija się biegi. Awaria wysprzęglika pociągnęła problemy z synchronizatorami i wałkiami skrzyni.
~nepomucen
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Długi skok lewarka, skrzynia bardzo nieprecyzyjna. Dodatkowo miałem problem z przedwcześnie zużytą poduszką pod skrzynią, czego efektem było \"chodzenie\" lewarka w przód i w tył przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu, szczególnie na 3. biegu. Bardzo irytujące i w dodatku skutecznie utrudniało zmianę biegów
~Szybki
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Skrzynia niestety niezbyt precyzyjna, a im większy przebieg tym gorzej ;/ przełożenia wchodzą nieprecyzyjnie, lewarek trzęsie a wrzucenie wstecznego to loteria. Na dodatek po 2 latach gałka była gładka ;) Zachwyceni będą jednak kierowcy, którzy przesiądą się z Megane I ;]
~malajo
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. Obsługa nie sprawia najmniejszych problemów. Biegi wydają się być źle zestrojone z silnikiem - brakuje mocy przy niskich obrotach na drugim biegu (częsta sytuacja w mieście). Polecam skórzane wykończenie gałki - te z twożywa szybko się ścierają.
~Nibemben
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
5 biegów za mało 6bieg koniecznie potrzebny,bo bardzo wysokie obroty.Pomimo wciśniętego sprzęgła do końca zgrzyta przy zmianie,ale w Reno to norma.Przy 220 na godzinę 6500obrotow,wysprzeglik przy 200 tkm wymienione.
~Mateusz
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Auto kupiłem z przebiegiem 120 000 km, Teraz mam ponad 15 000 i nie doświadczyłem problemów ze skrzynią biegów. Same biegi dobrze wchodzą, nie ma problemów z jedynką i wstecznym.
~Tomasz
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
często haczy, długie skoki dźwigni, dźwignia długa jak w dostawczaku, na plus krótkie przełożenia, powoduje że i tak dosć żwawy silnik daje namiastkę sportowej jazdy
~Krokodylek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
W moim 9 letnim aucie wyrobiony jest jakiś element skrzyni i powoduje to pewnien luz na drążku zmiany biegów. Biegi wchodzą precyzyjnie ale to trochę przeszkadza.
Renault Megane II Kombi