Lista ocen Renault Megane II Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2008 (38) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
- Bardzo słaba wydajność. Żeby dało się tego używać, w zimie ogrzewanie na maksa, w lecie - klima na maksa. Jeździłem wieloma autami i w żadnym nie było takich problemów. - Ogrzewanie w zimie bardzo późno zaczyna działać (po jakichś 10 minutach!). To fatalny wynik, gorszy niż w innych autach które znam. - Nie da się włączyć jednocześnie nawiewu na szybę oraz z kratek na ręce. Odkąd mam to nieszczęsne auto, w zimie muszę jeździć w rękawicach...
~Krzysztof G.
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Klima automatyczna ok. Renault robiło akcję i wymieniło sprężarkę klimatyzacji już po gwarancji, bo były problemy z software . Wrażliwa chłodnica klimatyzacji na kamyki została przebita przez kamyk- w renault chcieli za to 2000, a taka sama dokładnie Valeo 400PLN. założyłem siatkę tuningową do osłony dolnej części atrapy. Po około 200tys. problemy z klimatyzacją - a to czujnik, a to sprężarka. W sumie kiepsko i duże problemy z diagnozą.
~nepomucen
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Silnik dość szybko \"łapie\" temparaturę, dzięki czemu ciepłe powietrze szybko wydobywa się z nawiewów. Pewnym niedociągnięciem ze strony producenta jest brak osobnych nawiewów dla pasażerów z tyłu. Co do chłodzenia też nie mogę mieć specjalnych zastrzeżeń - klima jest wydajna
~Darek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Rewelacyjny jest przycisk \"widoczność\", po paru sekundach (nie dotyczy bardzo niskich temperatur)szyba jest odparowana. Automatyczna klimatyzacja/ogrzewanie jest rewelacyjna. Ustawiasz raz i wiecej cię to nie obchodzi.
~qbeens
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Klimatyzacja szybko chłodzi zwłaszcza na trybie ,,Auto'Szeroki zakres regulacji Temperatury od 15C do 27C regulowane co pół stopnia. Ogrzewanie szybko grzeje przydatny staje się nawiew na przednią szybę.
~malajo
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Mam manualną klimę. Grzanie i chłodzenie działa bez zarzutów. Obsługa jest szybka i prosta. Wentylator na "3" już nieco szumi. Z reguły wystarcza "2" której z reguły nie słychać.
~lukaszkorbonski@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Szybko się nagrzewa zimą . Latem chwilę trzeba poczekać na klimę ( porównuję z astrą II hatchback - no ale może to dlatego że RM to owiele większa bryla do schlodzenia )
~Vojek
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
jedyna rzecz,która sprawiła psikusa-2x padła klimatyzacja,z tego raz \"wyparował\" czynnik chłodzący;czasem wentylator terkocze na II biegu
~Adam
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Cztery i pół gwiazdki. Mogłoby się trochę szybciej nagrzewać, ale chodzi mi tylko o odparowanie szyby w największe mrozy.
~Kamil
Kombi 1.6 i 16V 115KM 85kW
Klimatyzacja działa bardzo dobrze. Problem przystwarza wymiana filtra kabinowego , natomiast reszta bardzo dobrze
Renault Megane II Kombi