Lista ocen Renault Megane III Grandtour Facelifting (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~agartii
Grandtour Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
Wszystko zależy jak tym autem jeździmy. Jeśli słuchamy się asystenta zmiany biegów (obroty silnika oscylują przy ok 2000tyś obr.) to możemy ze zużyciem zbliżyć się do silników diesla. Mi się udało w trasie raz zejść poniżej 5,5 l/100km jak był na dotarciu i nie przekraczałem na silniku 3000 tyś obr. (Niestety wynik całości popsuł odcinek S7 gdzie lekko przekraczałem 3000 tyś). Czym cięższa noga tym wyższe spalanie. Duży plus za okresy...
~Marcin
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Póki co super. Poza paliwem i wycieraczkami, żadnych wydatków. Serwis olejowy w Renault kosztował ok 350zł. Za półtora roku wymiana rozrządu ok 450zł w warsztacie specjalizującym się w Renault, to też tanio. Spalanie zależne od dynamiki jazdy, w mieście średnio ok 6l, autostrada ok 6,5-7, trasa drogami krajowymi 4,5-5l. Jeśli ktoś ma duuużo cierpliwości i będzie jechał 80-90 to spali 3,5l.
~Przemek
Grandtour Facelifting 1.6 16v 100KM 74kW
Specjalnie postawiłem na benzynowe 1.6 100KM, żeby mieć spokój pod względem ewentualnych napraw i ogólnego serwisowania samochodu (brak turbo, bezpośredniego wtrysku, dwumasy itp.). Wszystko jest powszechnie dostępne, a ceny części (nawet OE) są bardzo przystępne.
~admad
Grandtour Facelifting 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Trochę jednak pije. Jak się jeździ oszczędnie to można zejść do 6l/100, jednak auto prowadzi się tak dobrze że aż szkoda nie przycisnąć. W mieście na krótkich odcinkach 14l spali. Na autostradzie tempomat ustawiony na 130km/h, weźmie 8,7l. Przy 170-180 km/h spalanie w granicach 13l.
~morpheus
Grandtour Facelifting 1.4 TCe 130KM 96kW
Moim zdaniem koszty są naprawdę przyzwoite. Serwisuję samochód w ASO i trudno mi szczególnie narzekać. Koszty przeglądów są akceptowalne. Żadnych większych usterek nie miałem, więc trudno mi mówić o kosztach części innych niż eksploatacyjne.
~michal62
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
4,2 to spalanie zawalidrogi 100km/h max, 4,6-4,7 to jest normalne spalanie tego auta przy dynamicznej jezdzie do 120km/h, 5,5 to spalanie na autostradzie z predkościami od 130-160km/h - każde z powyższych to spalania na jeden bak 1100 -1200km
~Hr'k
Grandtour Facelifting 1.2 TCe 115KM 85kW
Lubię czasem dynamiczniej jeździć tylko że wtedy spalanie rośnie w zastraszającym tempie. Downsizing nauczył mnie łagodniejszej jazdy (są zalety) Poza tym nic ponad podstawową eksploatację.
~PawelWarsaw
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Narazie pokonałem 1130km na jednym baku (57 litr), spalanie wg komputera 4,7 l/100, wg obliczeń 5,0. Z czego 300 w trasach podmiejskich, reszta miasto. Nic się nie psuje, zobaczymy jak dalej.
~Twardy82
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
Plus za brak problemów i niezbyt drogie przeglądy. 20kkm pomiędzy przeglądami też przyjemne. Spalanie daleko od "katalogowego".
Dziennik kosztów dla Renault Megane III Grandtour Facelifting
5,8
8,3
~hiciu_24
Grandtour Facelifting 2.0 16v 140KM 103kW
Ceny części i materiałów eksploatacyjnych w normie. Niestety spalanie około litra większe niż pierwotnie zakładałem.
Renault Megane III Grandtour Facelifting