Lista ocen Renault Megane III Grandtour Facelifting (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hiciu_24
Grandtour Facelifting 2.0 16v 140KM 103kW
Skrzynia CVT pracuje aksamitnie, niestety ma to swoją cenę w postaci wrażliwości na eksploatację. Źle eksploatowana szybko ulega awarią. Skrzynia nie lubi ciężkiej nogi, z tego powodu samochód nie kwalifikuje się na "wyścigi rydwanów". Ma też tendencję do przegrzewania się przy utrzymywaniu wysokich prędkości przez dłuższy czas (jazda autostradowa powyżej 150km/h) - na szczęście jest czujnik temperatury, który pokazuje kiedy zwolnić lub...
~agartii
Grandtour Facelifting 1.6 16v 110KM 81kW
Ma swoje wady i zalety. Najpierw to trzeba się nauczyć ją obsługiwać. Szósty bieg w tej skrzyni odpowiada biegowi 5-temu w autach z 5-cioma biegami. Ten dodatkowy bieg nie jest na autostrady tylko po to aby lepiej wykorzystać potencjał silnika i jego moment obrotowy. Więc szczególnie w mieście trzeba dużo wiosłować. Dzięki temu mamy za to mniejsze zużycie paliwa. Lewarek nie zachwyca precyzją, co trochę ogranicza przyjemność prowadzenia.
~Przemek
Grandtour Facelifting 1.6 16v 100KM 74kW
Miłe zaskoczenie, że skrzynia nie pracuje "po francusku", czyli nie jest łyżką w garnku budyniu. Lewarek pracuje przyjemnie, biegi wchodzą pewnie, bez konieczności ich szukania. Tak naprawdę, to 1 gwiazdka mniej za przełożenie 5. biegu, który teoretycznie pozwala jechać na prostej już od 60 km/h, ale przy prędkości 100 km/h obrotomierz wskazuje już powyżej 3 tyś. obr/min.
~morpheus
Grandtour Facelifting 1.4 TCe 130KM 96kW
Nie ma się właściwie czego przyczepić. Skrzynia w każdych warunkach (lato, zima - upał, mróz) pracuje bez zarzutu. Biegi wchodzą pewnie, z umiarkowanym oporem, lewarek "nie lata" na biegu jałowym. Nie daję jednak najwyższej oceny, bo jednak "feeling" jest nieco gorszy niż w takim np. focusie.
~PawelWarsaw
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Mam stałe problemy z wyczuciem sprzęgła, albo mi gaśnie, albo piłuje na wpół wciśniętym, nim zmienie na 2-ke. Z 2 na 3 tez mi potrafi szarpnąć. Wsteczny często sie nie wrzuca - 1/3 razy.
~admad
Grandtour Facelifting 2.0 16v TCe 180KM 132kW
Biegi mogłyby trochę luźniej wchodzić. Czasem jest problem z poprawnym wrzuceniem biegu (głównie problem występuje na postoju przy wrzucaniu jedynki), rzadko się to zdarza ale jednak problem jest.
~Marcin
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Skrzynia zaskakująco precyzyjna jak na francuskie auto (mam służbowego Peugeota...więc wiem co to francuska precyzja skrzyni). Brakuje 6 biegu, przez co cierpi też dynamika, bo biegi są dość długie.
~Twardy82
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
Mogłaby być "dłuższa". Na 6tce 3000 rpm mamy przy 150 km/h To sprawia, że nie opłaca się jeździć szybciej po niemieckich autostradach... spalanie leci wykłądniczo w górę powyżej tej prędkości.
~Johann
Grandtour Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Jest ok, 6 biegów, więc na autostrady super. Jest lekka turbodziura przy niskich obrotach, dwójkę trzeba wbić w odpowiednim momencie ale idzie się przyzwyczaić.
~alek
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
rewelacja. Chodzi jak zegareczek. Cicho, płynnie. Zero szarpania przy zmianie biegów. To właśnie przekonało mnie do Megi III podczas jazdy próbnej.
Renault Megane III Grandtour Facelifting