Lista ocen Renault Megane III Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW 2009-2011 (10) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lennyx
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Polowałem na bogatą wersję z tym silnikiem, słysząc nie za dobre opinie o 1,5 dCi. Francuzi bardzo dużo poprawili w tych silnikach po ostatnich wpadkach w Lagunie II. Praktycznie większość wad została wyeliminowana po 2009. Silnik bardzo miły dla ucha, jak jest zimny trochę bardziej słychać klekotanie w środku, jak się rozgrzeje można zapomnieć że jedziemy dieslem. Oczywiście najgłośniejsze klekotanie w dCi to ulga dla uszu w porównaniu z TDI...
~Robert W
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Przy prawie 270 tys. na liczniku zmienilem uszczelke pod termostatem i uszczelki pod wtryskami. Nic wiecej, rozrzad co 60 tys olej co 15 tys. I mam zamiar jeszczw dlugo nim jezdzic
~Tomasz
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Nawet elastyczny silnik, rozpędziłem do 208km/h, na niższych biegach nie rozpędza się dobrze, ale na 5 czy 6 można przyspieszać od 50-60 km/h
~AutoMag
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Jak na razie spisuje się rewelacyjnie. Jest mocny, elastyczny można na niego niego w pełni korzystać już od 1700 obrotów. Spalanie średnie to ok 6,5l
~Bartek
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Silnik jest największym atutem tego auta. Oprócz wymiany klocków tarczy i małych pierdół kompletnie nic nie robiłem przez 140 tys km
~Famawa
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Dynamiczny, spalanie nie odbiegające od normy, odporny na długotrwałą pracę z max. obciążeniem.
~Simon
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Porządku jak to disel, klekot nie meczacy, elastyczność ok ale przydało by się z 30KM więcej
~Adam
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Silnik kompromis pomiędzy elastycznością a mocą. Ale musi być rozgrzany .
~Patryk
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Zdarzają się wycieki, poza tym wszystko w porządku
Dziennik kosztów dla Renault Megane III Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
6,2
~Romualdo
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Fatalne dojście do filtra oleju.
Renault Megane III Grandtour