Lista ocen Renault Megane III (310) - Widoczność

Na liście zabraknie 206 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wurkut
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Najsłabszy element samochodu. Przód zaokrąglony, nie widać początku auta. Na boki kiepsko - niskie szyby idące \"z klina\", duży zagłówek pasażera, grube środkowe słupki. Przednie słupki też grube, i przy moim wzroście i ustawieniu fotela przeszkadzają na skrzyżowaniach i zakrętach. O widoczności do tyłu nie piszę, gdyż taka nie występuje:( Dobra rada - nie oszczędzać przy zakupie i czujnik cofania traktować jako wyposażenie obowiązkowe (na...
~Borys
Coupe 1.5 dCi 85KM 63kW
Z zewnątrz piękność ale o praktyczności nie pomyśleli..... Zacznę od przodu- widoczność do przodu dobra, rozglądając się na boki oraz w lusterka boczne również zobaczymy co chcemy. Koszmar zaczyna się przy skręcaniu- słupki przednie są tak grube że zasłaniają całą widoczność i czsem można wjechć w krawężnik albo latarnie bo jedzie się na oślep!! W przypadku tyłu nie można mówić o widoczności bo nei widać NIC ani przez szybki boczne ani przez...
~Dammit
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Tu jest gorzej. Jakkolwiek do przodu jest naprawdę OK to boczne słupki i przednie słupki mocno zasłaniają najważniejsze partie drogi. Rekompensuje to regulowanymi przednimi fotelami we wszystkich płaszczyznach. Do tyłu bez czujników parkowania zapomnij. Widoczność jest tutaj naprawdę mała. Ważnym odnotowania jest fakt że podczas deszczu równiez boczne szyby zbyt mocno odbierają wodę z przedniej szyby. Efekt zawsze brudne boczne szyby(brak...
~mateusz_baranowski
Coupe-Cabriolet 1.9 dCi 130KM 96kW
Widoczność z przodu i z tyłu jest raczej średnia- kokpit ułożony jest tak, że ciężko zobaczyć cokolwiek tuż przy samochodzie- z pomocą przychodzą nam czujniki parkowania, które spisują się rewelacyjnie. Z tyłu jest podobnie- linia auta nie pozwala zbytnio dużo zobaczyć, ale jak w przypadku przodu- od czego są czujniki? Widoczność po bokach jest względnie dobra- drzwi mają co prawda wysoko położoną krawędź, ale nie ograniczają widoczności
~Przemek
Grandtour Facelifting 1.6 16v 100KM 74kW
Nie mam się do czego przyczepić za bardzo w tej kwestii. Zarówno lusterka, jak i powierzchnie szyb są wystarczająco duże...No jakby się mocno czepiać, to lepiej nie podjeżdżać za blisko sygnalizatora na skrzyżowaniu, bo trzeba się wtedy nieco pochylić/przekrzywić na fotelu, żeby dojrzeć światła. Ale to może wynik tego, że moja wersja ma fabryczną kamerę w lusterku, która zabiera nieco powierzchni przedniej szyby.
~Michał
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Dość grube słupki z przodu ale nie ma tragedii. Natomiast fatalnie z widocznością do tyłu. Szyba mała jak wizjer w czołgu. Trzeba bardzo uważać przy cofaniu. A najlepiej mieć czujniki parkowania. Ja miałem wersję bez czujników- totalne nieporozumienie. Mimo wielu lat jazdy i przerobienia różnych samochodów tym autem do tyłu jeździło się kiepsko. Właśnie ze względu na ograniczoną widoczność. Lusterka ok.
~WD
Coupe 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Gdybym miał oceniać widoczność do tyłu, to skończyłoby się pewnie na jednej gwiazdce. W tej wersji nadwoziowej czujniki cofania z tyłu są po prostu nieodzowne. Jednak coś za coś, dynamiczny wygląd tylnej części nadwozia ma swoje konsekwencje i trzeba się z tym pogodzić. Jednak widoczność do przodu i na boki nie odbiega od zdecydowanej większości współczesnych aut.
~skubi1
Coupe 1.6 16v 110KM 81kW
Widoczność przez tylną prawą szybkę niemal zerowa. Jest to dokuczliwe szczególnie na skrzyżowaniach podczas skrętu w lewo. Jednak wystarczy ustawić się odpowiednio na skrzyżowaniu i wszystko widać przez przednią prawą. Nie uważam tego za wadę ponieważ jest to coupe i zdaję sobie z tego sprawę że najnormalniej w świecie nie może być inaczej. Normalnie do przodu i na boki wszystko OK
~Miro
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Plus za duże lusterka, wewnętrzne nie jest fotochromatyczne ale nadrabiają przyciemnianie fabrycznie szyby tylne wiec jest ok. Do tyły w miarę spoko i mam czujniki parkowania. Ogólnie dobrze mi się parkuje tyłem tym autem. Trochę gorzej do przodu jak jest mało miejsca do parkowania bo nie widac końca maski - przeszkadzają garby/przetłoczenia na masce.
~Lennyx
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
Widoczność do przodu wzorowa i na boki, nie przeszkadzają mi słupki, do tyłu jak to w kombi gorzej, fajnie wyglądające szyby z tyłu muszą się odbić na widoczności, ale tu akurat z pomoca przychodzą mi czujniki parkowania w tylnym zderzaku super sprawa, nic się z nimi nie dzieje i dobrze działają. Duże lusterka w których wszystko widać.