Lista ocen Renault Megane III (283) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 233 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DS
Grandtour Facelifting 1.5 dCi 90KM 66kW
Trzeba było wyregulować luki od biegów. Wsteczny słabo wchodził. Ponadto nie polecam serwisu blacharskiego Reanult. Tak wymienili przedni zderzak, że coś wpadało w rezonans na wolnych obrotach.
~błażejek84
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
na razie się nie zdarzały, ze dwa razy podczas uruchamiania usłyszałem koło zmiennych faz rozrządu - pracuje przez pare sekund jak diesel - stała przypadłość megane 1.6, polecają wymianę przy rozrządach
~morpheus
Grandtour Facelifting 1.4 TCe 130KM 96kW
Na gwarancji wymiana sprzęgła (piski przy wysprzęglaniu). Do tego wymiana połamanych osłon amortyzatorów z przodu. Poza tym - kompletnie nic przez 70tys. km. I gdzie ta legendarna zawodność Renault? :)
~Tomasz
Grandtour 1.9 dCi 130KM 96kW
nie zawiodłem się jeszcze, raz nie odpalił ale jak się okazało przy wymianie filtra paliwa nie zalali dobrze i pojawiło się powietrze, odpowietrzenie dziecinnie proste (pompka pod maską)
~Salwek
Coupe 2.0 16v 250KM 184kW
Popiskuje tylnia klapa i nikt nie umie tego ususnąć. Skrzypia lewe drzwi - też nic nie daje demontaż i montaż z wyciszaczami typu taśmy i silikony. Po 70tys km sprzęgło kompresora klimy padło
~Frabkie
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Auto mam rok. Jednak samo ma już 2 lata. W tym czasie nic poważnego się nie stało. W ramach gwarancji wymieniono stelaż siedzenia kierowcy gdyż przy siadaniu było czuć jakby takie dobijanie.
~efekcik
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Na razie nic niepokojącego się nie wydarzyło. Odpukać oby tak dalej. Tylko skrzypiący boczek w prawych drzwiach kierowcy, ale jestem już umówiony z serwisie na rozwiązanie tego problemu.
~heliodorro@op.pl
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Na świetną ocenę zasługuje Bluetooth w połączeniu z pilotem wbudowanym obok kierownicy umożliwiający bezproblemowanie prowadzenie rozmów tel. podczas jazdy bez użycia dodatkowych akcesoriów.
~Grad
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
W ciągu całej eksploatacji wymieniłem uszczelkę na pokrywie zaworów, przycisk otwierania bagażnika 80 zł oryginał (sklep internetowy, oczywiście co roku olej filtry, świece co 50 tyś.

Usterki Renault Megane III

Renault Megane III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~CeeJay
Grandtour 1.4 16v TCe 130KM 96kW
Wszystko działa jak należy, włącznie z elektryką. Awaryjność francuskich auto to mit, dawno już nieaktualny. Wymieniam tylko części eksploatacyjne, leje paliwo i jeżdżę.