Lista ocen Renault Megane IV Grandtour (40) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Na felgach 17 jest dość twarda i czuć to. Ja akurat lubię twarde zawieszenie. Trzyma się drogi fajnie. Jednak przy ostrzejszym wcinaniu się do ruchu jest podsterowna. No i to co mnie zabolało najgorzej: łaczniki stabilizatora przód, padły po 30 tys km. Tak być nie powinno.
~Renault Megane
Grandtour 1.3 TCe 115 FAP 115KM 85kW
Elektryczne wspomaganie układu kierowniczego nie daje bardzo precyzyjnej odpowiedzi w relacji kierowca - samochód, natomiast na pewno jest bezpiecznie i pewnie. Nie było żadnego problemu żeby "dogadać się" z Megane w zakresie prowadzenia i kontroli nad pojazdem.
~Piotr
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
w porównaniu ze Scenikiem 3 nie huśta się i nie przechyla,bardzo dobre prowadzenie na łuku i precyzyjny układ kierowniczy którego działąnie wyraźnie różni się przy manewrowaniu,przy małych i dużych prędkościach,dodatkowo uzalenione jest od trybu w ustwieniach multisense.
~Maliniak
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Super wygodny i przyjemnie pływa. Do tej pory nie jeździłem francuzami i nie wiedziałem jak się zachowują na drodze. Dla mnie jedna z największych zalet tego samochodu to układ jezdny. Ogromną przyjemność odczuwam jeżdżąc tym samochodem. Bardzo dobrze wybiera nierówności.
~Rafał
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
Na 18'' kołach jedzie jak po szynach. Zawieszenie dobrze zestrojone, przechyły nie wyczuwalne. Pomimo przebiegu nic nie stuka. Bardzo efektywny układ hamulcowy, pomimo upływu lat nic nie stracił na swojej skuteczności.
~Zygmunt
Grandtour 1.3 TCe 140 FAP 140KM 103kW
Tył bardzo niestabilny. Jeździłem w trasę drugim takim samym samochodem żeby się przekonać i swój dawałem znajomym do przejechania się i każdy stwierdził że tył jakby tańczy. W Talismanie miałem to samo wrażenie.
~Fabian
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Byłoby 5, bo świetnie się prowadzi ale przy 15tys. stuki (łączniki stabilizatora) a przy 30tys. zaczęła skrzypieć jak babcina kanapa. Serwis rozkłada ręce, parametry w normie - jeździć i obserwować (kanapą).
~Adaś F.
Grandtour 1.5 dCi 90KM 66kW
pólosie napedowe,szczegolnie przeguby wewnętrzne.Wymiana po 130kkm,kolejne 30 kkm i znowu telepią przy przysieszaniu całą budą. jazda spokojna bez zrywania gumy.Dziwa sprawa???
~Wujek Wacek
Grandtour 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Niby komfortowo nastawiony ale jednak dość sztywny. Potrafi niemile podrzucać na poprzecznych nierównościach w sposób niekontrolowany. To chyba wina belki z tyłu.
Dziennik kosztów dla Renault Megane IV Grandtour
6,6
7,8
~Kris
Grandtour 1.6 SCe 114KM 84kW
Samochód prowadzi się pewnie. Zarówno przy prędkościach autostradowych jak i pokonywaniu wąskich "ślimaków" przy dynamicznej jeździe auto prowadzi się pewnie:)
Renault Megane IV Grandtour