Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW 1997-2000 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~em memil@go2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Silnik stosunkowo elastyczny. Przy szybszym wjeździe na skrzyżowanie 90 stopni, śmiało można wrzucić 3. Przydałby się 6 bieg. Na trasie nie trzeba bardzo wachlować dźwignią zmiany biegów, czasem trzeba zredukować na 4. Mój samochód rozpędziłem do 180, ale to nie prędkość dla tego samochodu. Powyżej 150, trochę czuje się niepewnie. Wg mnie maksymalna prędkość przelotowa dla tego auta to 140 km/h (testowałem na niemieckich autostradach)
~Marcin
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Mam podniesioną moc do 120 koni (88 kW - chiptuning zrobiony jeszcze przez niemca), niska kultura pracy ale taką ma konstrukcję. Za to odwdzięcz się niezawodnością i ekonomią, jak trzeba też jest czym przycisnąć i nie ma problemu z wyprzedzaniem. Przy mrozach -25 stopni jak wszystko ok to pali bez problemu a wiem co piszę bo mieszkam w pod Zieleńcem w Dusznikach Zdroju i w zimie potrafi przymrozić, a auto stoi pod chmurką.
~Harald
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Silnik jak dla mnie rewelacja. Od 6,5 roku jest przeprogramowany na 110KM i 250Nm.I w tym czasie żadnej usterki, a od czasu chiptuningu auto przejechało 90tys.km. Elastyczność i przyspieszenie bardzo dobre. czasami zdarzy mi się ruszając na dwójce zerwać przyczepność. Najwięcej jechałem nim 196km/h(wzrost mocy nie poprawił prędkości maksymalnej) Jest silnik bez common railu więc kultura pracy niezbyt wysoka.
~sanford75@o2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
osiągi nie są na porywającym poziomie, ale 12,9 s do setki to nieźle, elastyczność od 60-100 km/h w 10,6 s też nieźle. Zawsze można zmienić mapę silnika i dodać parę koni. Brzmienie silnika na wolnych obrotach jest przyjemne i ciche, natomiast przy wyższych prędkościach buczy znacznie.
~kamionek
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Silnik troche głośny,myślalem ze bedzie ciszej. Słychac lekki klekot. Miałem poprzednio golfa 3 1.6benzyna. I troche długi czas rozpędzania auta. Ale nie powinienem się dziwic waży ponad 1300kg.
~gwiazdorex@o2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Ma ponad 200 tys przejechane ale nie narzekam na nic kompletnie. Jak na taka kolumbryne te 100 koni daje niezlego kopa .jest juz troche glosny no ale to ma juz 11 lat wiec ... sami rozumiecie
~krosant
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Mialem juz kilka aut z dieslem, ale to co wsadza pod maske Renault to jakas kpina - zero kultury pracy, w Scenicu fatalnie dobrane przelozenia poteguja efekt zdechlakowosci tego motoru.
~kornik
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Niezawodny, ekonomiczny. Nie jest demonem prędkości ale minivan to w końcu nie samochód do ścigania się. Cenię sobie prostotę silnika, dlatego szukałem dTi a nie dCi.
~woju
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Brak problemów jak do tej pory. Mam to auto od 2002 roku, przejechałem ok. 190 tys.km. Dobra elastyczność (w trasie praktycznie tylko na 5 biegu) i przyspieszenie.
Dziennik kosztów dla Renault Scenic I Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
6,4
~Jarek
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Dti 98 KM nie do zdarcia.Przez 6 lat eksploatacji nawet się nie zająknął.Nie bierze grama oleju.Dynamiczny i ekonomiczny.Najmocniejsza strona tego samochodu
Renault Scenic I Minivan