Lista ocen Renault Scenic I (363) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 477 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wczymzecz@poczta.onet.pl
RX4 1.9 dCi 105KM 77kW
Nawiewy pracują dość cicho, zimą bardzo szybko robi się przyjemnie ciepło. Klimatronic dobrze dba o komfort temperaturowy zarówno przy działającej klimatyzacji jaki i pracując bez niej. Bez względu na temperaturę zewnętrzną utrzymuje zadane parametry w środku. Oczywiście nie ma klimatyzacji dwustrefowej, ale to nie te czasy w tej klasie samochodów. Guziczek do odszraniania przedniej szyby spisuje się również dobrze - po kilkudziesięciu...
~jacekchoj1
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
jak do tej pory wentylacja i ogrzewanie działa super szybko czuć ciepło w środku ,idealna pozycja nawiewu to wyśrodkowanie na szyby tułów i nogi a dodatkowo jest włącznik nawiewu wewnętrznego idealne rozwiązanie mała rada jeżeli szwankuje nawiew należy przejrzeć filtr klimatyczny który ma duży wpływ na nawiew jeżeli jest lekko zabrudzony wystarczy go przedmuchać powietrzem a jak jest już bardzo zanieczyszczony trzeba zmienić na nowy koszt w...
~t0malson
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jest climatronic, ale dmuchawa głośno buczy i trzeba ją zagłuszać radiem. Jeśli podczas jazdy po trasie zmniejszy się nawiew w normalnym samochodzie, to za sprawą pędu powietrza wnętrze jest nadal wentylowane, ale nie w Scenicu, bez dmuchawy można się udusić. Otwarcie szyby przy prędkości powyżej 90km/h powoduje straszny hałas, wydaje mi się, że powietrze trafia na pas bezpieczeństwa, szumiąc znacznie gorzej niż w innych autach.
~em memil@go2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Wentylacja dość dobra, ogrzewanie zresztą też. Polecam wersje z klimatyzacją, której w moim egzemplarzu nie ma, :(. Jadąc na późne wczasy z żoną i kilkumiesięczną córką we wrześniu (temperatura na zewnątrz samochodu dochodziła do +34 C) prawie "ugotowałem" córkę -oj, co ja się wysłuchałem od żony, nie mówiąc o płaczu maleństwa. Między innymi dlatego zdecydowałem się na sprzedaż (na rzecz mazdy premacy po liftingu 2002 r).
~marcin0218
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Klima działa rewelacyjnie. Nie ma problemu w schładzaniu auta latem. Kolor mma srebrny więc zabewne też nie nagrzewa się tak jak czarny :) CO do zimy to nie jechałem w 20 stopniowym mrozie. Przy minus 5 nie było problemu z ngrzaniem ale zauważyłem że na początku warto daćtem na max a potem obniżać bo tak jakby nie łapał np na 24. P.S mam klimatronik ale zimą używam tylko do odparowania szyby.
~rafalzabrze
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Latem klima chłodzi ( kosztem spadku mocy) , jak jest zimno grzeje. Polecam wszystkim poszukać dopłacić do wersji z automatyczną klimatyzacją bo to bajka jest! Ustawia się temp i już! Do 70% mocy nawiew chodzi cicho potem zamienia się w silnik odrzutowy ale tylko po to żeby wypędzić parę z szyby. Klima znakomicie usuwa parę z szyb! Generalnie super -nie ma do czego się przyczepić.
~Janek(48)
Minivan 1.9 dTi 80KM 59kW
Jak na disla wnętrze rozgrzewa się dosyć szybko.Są też nawiewy na stopy pasażerów siedzących z tyłu W moim scenicu z niewiadomych powodów trzeba dwa razy w roku odkażać klimę.Myślałem że coś żle robię, więc pojechałem do serwisu Renault. Odkazili instalację i po paru miesiącach było to samo. Lipę odstawili, a naciągnęli mnie na 130 zł. wolę robić to sam choćby nawet dwa razy w roku
~yari
RX4 2.0 i 140KM 103kW
bardzo duza powierzchnia szyb powoduje silne podgrzewanie w lecie, ale gdy slonce na Ciebie nie operuje, to jest ok, zatem klima wydala (ogrzewanie w zime rowniez), tylko warto pomyslec o roletach, albo przyciemnianiu szyb, jeszcze jedna uwaga: niestety klima w trybie AUTO czesto nie radzi sobie z parowaniem szyb, bez znaczenia na pore roku, ale zdaje sie to przypadlosc wielu aut
~sanford75@o2.pl
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
dobrze grzeje, ale długo się nagrzewa, zimą nawet 10 km. Na uznanie zasługują dysze nawiewu na nogi pasażerów siedzących z tyłu. Zimą naprawdę mają ciepło. Parowanie szyb w czasie deszczu bardzo niewielkie. Klima w tej wersji ręczna dobrze chłodzi i od początku. Posiada filtr przeciwpyłkowy, który jest łatwo dostępny i można wymienić samemu - co jest zaletą.
Dziennik kosztów dla Renault Scenic I
6,6
9,2
8,2
10,5
~Erg
Minivan 1.6 i 75KM 55kW
Nie mam kłopotów z ogrzewaniem i nawiewem jak twierdzą niektórzy ale duży minus za rozwiązanie techniczne nawiewu.Wlot powietrza przy samym odpływie wody z przedniej szyby to kuriozum.Wszystko oddziela plastikowy wlot z uszczelką, która u mnie sie skrzywiła i woda dosłownie chlupała do wnętrza prosto na wentylator który przez to zaczał piszczeć. Dobra rzecz to nawiew na tył.