Ocena kierowcy - Renault Scenic III Minivan

Jarek, 6 lat temu
Silnik 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2015
Renault Scenic III Minivan 1.2 Energy TCe 130KM 96kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort wnętrza. samochód się pięknie prowadzi i bardzo przyjemnie się w nim jedzie, a silnik o małej pojemności, mimo, że okazał się być bardzo paliwożerny, mile zaskakuje mocą i momentem obrotowym.
Podawane w broszurze zużycie paliwa zaczynające się od 5 litrów w cyklu pozamiejskim, a nie przekraczające 6-7 litrów w miejskim to jest bzdura, fantastyka naukowa albo czyste oszustwo, nie wiem, jak to nazwać. Samochód o tej wielkości i masie nie ma prawa palić 5l! Jeżdżę tym scenicem już dwa lata, przy spokojnej, nie szarpanej jeździe miejskiej, bez stania w korkach spalanie oscyluje mi w okolicach 10,5 litra. W trasie - zrobiłem kiedyś próbę: na autostradzie, by wyeliminować kwestię mojej ciężkiej nogi włączyłem tempomat, ustawiłem nie za dużą prędkość 110km/h, zdjąłem w ogóle nogę z gazu i wyzerowałem pomiar zużycia paliwa. I tak sobie spokojnie pojechałem dobrych 50km, przez ten czas ani razu nie wciskając gazu, cały czas najwyższy bieg, sam tempomat pracował, droga była w miarę płaska. Chciałem, bardzo chciałem zobaczyć te deklarowane przez producenta 5, no niechby nawet 6 litrów/100km. Niestety, wynik wyszedł w okolicach 8 litrów.
Dwa razy już psuł mi się tablet: raz "zawiesiła się" nawigacja, cały czas pamiętała jakąś trasę i nie dawało się jej skasować (po kilku dniach urządzenie się samo zresetowało i usterka znikła), za drugim razem przestał działać dotyk, tu już potrzebny był serwis.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Energy TCe 130KM 96kW [l/100km]

9,7