Ocena kierowcy - Renault Scenic III Minivan

Paweł, 5 lat temu
Silnik 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Rok produkcji 2016
Renault Scenic III Minivan 1.2 Energy TCe 130KM 96kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Cisza w środku i komfort jazdy.
Poprawne i niezawodne auto. Mogę jedynie mu zarzucić to, że nie wzbudza u mnie emocji. Przyspiesza błyskawicznie acz niezauważalnie, po naszych droga płynie nie wymagając ciągłej korekty toru jazdy. W środku CISZA !!! - naprawdę po wielu setkach kilometrów zmęczenie na poziomie "0". Ilość miejsca dla rodziny 2+2 wystarczająca z dużym plusem (obojętnie czy wyjazd letni, czy zimowy)
Dynamiczny i cichy
Bardzo krótkie przełożenia, ale to chyba przez wysoki moment przy niskich obrotach.
Komfort i pełna kontrola nad samochodem. Trzeba wyczuć wspomaganie, ale po paru kilometrach można się nauczyć.
Dużo miejsca, praktyczne rozwiązania, dużo schowków. Może trochę za wysoka podłoga pasażera - nogi muszą być w pozycji wyciągniętej.
Słupki A potrafią zasłonić TIRa - trzeba się nauczyć, że zawsze należy się wychylać i spoglądać obok słupka.
Jedynie mini pokrętełko głośności radia mnie zaskoczyło :)
Mało wydajne ogrzewania - długo się rozgrzewa. Klimatyzacja nie powala. Kładę to na karb dużej przedniej szyby i dużej przestrzeni kabiny.
Jest super
Jest bajka - w długiej trasie można słuchać audiobooki :)
Jaka na tą masę i gabaryty spalanie nie jest złe. Gorzej wychodzi spalanie w mieście - tutaj, w korkach można dobić nawet do 9,5 litra.
Od dwóch lat i 41000km nic się nie zepsuło.
Od dwóch lat i 41000km nic się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Energy TCe 130KM 96kW [l/100km]

7,2