Ocena kierowcy - Renault Scenic III Minivan

Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2015
Renault Scenic III Minivan 1.6 16V 110KM 81kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto świetnie dopracowane pod względem użytkowym. Doskonale sprawdza się jako auto dla właściciela niedużej firmy oraz samochód rodzinny. Pierwsze wrażenia po przejechaniu w 2 tygodnie 1200 km: strzał w 10
To nie jest pojazd na wyścigi tylko do komfortowego pokonywania małych i dużych tras. w poprzednim Renault Megane miałem ten sam silnik - zero awarii. Oczywiście wymieniany regularnie olej i filtry. Gdyby miał 150 KM i pojemność 2,0 byłoby mega...---)))
Super że jest 6 biegów. 6 bieg doskonale sprawdza się na trasie. Biegi wchodzą precyzyjnie. Dla mnie skrzynia jest intuicyjna
Świetnie radzi sobie zarówno na trasie jak i w mieście. Wspomaganie działa poprawnie. To mój pierwszy samochód typu VAN. Bardzo szybko się przyzwyczaiłem do gabarytów auta.
Doskonała we wszystkich kierunkach. Parkowanie tyłem wspomagają czujniki. Ogromny plus za duże elektronicznie sterowane i chowane lusterka boczne.
Super. Widać że w każdej kolejnej odsłonie jest coraz lepiej. Duża ilość schowków także w podłodze, szuflady pod fotelami z przodu, płaska podłoga z tyłu. lekki minus za to że tylne szyby nie otwierają się do końca oraz brak możliwości szybkiego wyciągnięcia "szuflady" znajdującej się pod fotelem kierowcy gdy jest włożony dywanik gumowy - może się uleży i spasuje
Dwustrefowa klimatyzacja z nawiewami w II rzędzie siedzeń działa poprawnie. Jak wożę dzieci są zachwycone. Pomocne funkcje szybkiego bądź wolnego schładzania wnętrza pojazdu.
Miejsca jest naprawdę dużo. jestem zdziwiony pojemnością bagażnika. Jest bardzo ustawny. Pomocne są specjalne wypustki do służące wieszaniu siatek z zakupami.
Przed zakupem Scenica odbywałem jazdy testowe innymi autami tej klasy oraz SUV-ami. Renault wypadło najkorzystniej.Silnik zaczyna być troszkę słyszalny od prędkości 140 km/h ale i tak można swobodnie rozmawiać lub słuchać radia
Auto mam w leasingu więc muszę teraz robić w ASO lecz cennik obowiązkowych przeglądów jest akceptowalny
Nabyłem wersję Limited w okazyjnej ofercie z uwagi na wyprzedaże silników z normą Euro 5. Znajomi nie mogą uwierzyć że za 63 tyś można kupić auto z felgami aluminiowymi, w kolorze metalik, z nawigacją, tempomatem, ogranicznikiem prędkości, przyciemnianymi szybami z tyłu oraz 5 niezależnymi fotelami !
Brak
Brak