Lista ocen Renault Trafic I (16) - Silnik

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~agatwro
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Silnik bardzo odporny na wszelkie działania kierowcy.Poza zmiana oleju ,filtrów i pasków oraz swiec żarowych nic wiecej przez te setki tysięcy kilometrów nie wymieniałem. Na poczatku jezdziło 145km/h teraz ok 125-130km/h.Trzenba czesto wymieniac filtr paliwa , zimą obowiązkowo.Silnik jest słabo wytłumiony ale to nie limuzyna.No i mało mocy jak na te czasy , lepszy jest TD ale nie tak trwały.
~denwer
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
miałem to cudo 8 lat. jak kupiłem miało niby 280 000.( tego nie wie nikt) przez osiem lat nakręciłem do 750 000. no i stwierdziłem że trafic to obciach i trzeba wymienić go na nowszy model. kupiłem sobie fiata ducato 2.o jtd. ile ja się nacierpiałem, ile pieniędzy w niego nawkładałem, po nocach płakałem za trafikiem.
~Zygi007
Furgon 1.9 TD 100KM 74kW
Jak na 100 KM rewelacja, bez problemu dochodzi do 160 km/h, niestety z tym silnikiem czuć dodatkowy załadunek, a przy pełnym aucie niestety robi się normalny dostawczak. Póżno się włącza turbina 2100-2200 obr. ale jak sie wlaczy ciagnie jak pojebany. Niestety turbina dała dupy przy 200 tys km !
~wj@ogrzewaj.pl
Furgon 1.9 TD 100KM 74kW
Wąski zakres obrotów użytecznych silnika (wibracje i twarda nieprzyjemna praca silnika do ok. 1900obr/min, "odcięcie" przy 3600 obr/min). Zużycie paliwa sporo wyższe (średnio o 2 litry) niż podawane (obiecywane) przez producenta. Silnik stopniowo zaczyna coraz bardziej "brać olej", od przebiegu ok. 30tys km.
~mutek
Furgon 1.9 TD 100KM 74kW
bezprzerwy odczepia się przewód prądowy z zaczepów pod samochodem , odpada guma od dzwi odsówanych bocznych , nawiew na szybe przednią niewłaściwie usytuowany , po 5 piosenkach odtwarzacz cd się wyłancza a płyta jest tak gorąca że można się oparzyć
~a
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Silnik pracuje ładnie. Nawet jeżdząc na oleju z biedronki nie bylo problemow przy odpalaniu. Ładujemy na niego codziennie od 2 ton do 3 ton i nie ma żadnych problemów (od zakupu 3500 tys KM), dzien w dzien ladowany na maksa.
~nie wiem czy bym kupił ten samochód jszcze raz
Furgon 2.2 80KM 59kW
Na benzynie ciągnął przyzwoicie, na gazie trochę mułowaty ale za to taniutko! Obecnie silnik do remontu! Poci się i cieknie Bierze olej. Coś stuka Poszła panewka - jeszcze jeździ ale niemiłosiernie wali!
~dario40@op.pl
Furgon 1.9 TD 100KM 74kW
Silnik powinno sie utrzymywac na obrotach 2-3tys,wtedy jest mocny i nie pali zbyt duzo. Ogolnie silnik naprawde ok.Ma niezle przyspieszenia,niejedna osobowka wysiada.Jest to szczegolnie odczowalne pod gore.
~Michał
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Silnik rewelacyjny choć głośny. Słaba dynamika ale za to jest bardzo mocny.O bezpiecznym wyprzedzaniu na drodze można zapomnieć.
~Mariusz
Furgon 2.5 D 75KM 55kW
Silniczek bardzo elastyczny i bardzo silny. Przy nawet bardzo duzym ladunku nie odczuwa sie pogorszenia dynamiki jazdy