Ocena kierowcy - Rover 200 II Hatchback

gsx1300r1@op.pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 GSi 112KM 82kW
Rok produkcji 1991
Rover 200 II Hatchback 1.6 GSi 112KM 82kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawde dobrze chodzi. Około 9.5s do 100km/h i prędkość 190km/h to dla niego żaden problem. Na IV biegu tyle jeździ. No i odcięcie przy 7.5 tyś obrotów to coś pięknego :) A miny kierowców zostających w tyle i widzących znaczek Rover-niezapomniane :)
Karoseria : tylne nadkola troszke rude
Polecam to auto ale tylko 216GSi 214GSi mają silnik Rovera i skrzynie. Bardziej kłopotliwy. dwa wałki i lubi czasem wudmuchnąć uszczelkę. A 1.6 jest Hondy na jednym wałku, zawory regulowane na śrubkę ;) nie stukające hydro.
Silnik bardzo dobry. Nic nie trzeba mówić D16Z2 Hondy, 112KM i naprawdę ładnie chodzi. Ze świateł objechałem Omegę 2.5 V6 i E46 320i więc jest dobrze.
bardzo precyzyjnie wskakują biegi. Nie ma problemów jak w starych golfach II że przy ruszaniu ze świateł walimy w auto za nami ;) oczywiście skrzynia też Hondy.
Prowadzi się dobrze. Jest przewidywalny i nie zaskakuje dziwnym zachowaniem na drodze.
Rewelacji nie ma ale źle nie jest. Widać co trzeba i to wystarczy :)
Wszystko fajnie rozmieszczone, niczego nie trzeba szukać :)
Bardzo dobrze grzeje, nawet kiedy zimno. Wystarczy 3 minuty i leci ciepłe powietrze :)
Auto wydaje się nie duże a w środku naprawdę dużo miejsca. I z przodu i z tyłu. Bezproblemowo 4 osoby do 180cm mogą wygodnie jechać w dalszą podróż bez obaw uszkodzenia kręgosłupa ;)
Jest w miarę dobrze, ale to tak naprawdę Honda, a one cicho nie lubią siedzieć. Dopóki stożka się nie założy to jest całkiem znośnie.
Spalanie nie jest małe niestety. W mieście jeżdżąc normalnie (nie jak emeryt i nie jak psychol chcący zarżnąć swoje auto) pali około 8,5 do 9litów benzyny. A po trasie myślę że poniżej 7 da radę zejść. Maksymalnie to jakieś 13-14litrów ale to jeżdżąc konkretnie :) A części może i są trochę droższe, ale nie trzeba ich tak często wymieniać jak w vw golf itp. A ceny nie są aż tak wygórowane. Pasek rozrządu między 35 a 60zł, rolka napinająca ok 40zł, kompletnie sprzęgło różnie ale średnio wychodzi 200zł. Kompletny wydech który lubi niestety rdzewieć 130zł. Tragedii nie ma.
Za te grosze na pewno nie kupicie tak wyposażonego auta i tak precyzyjnie wykonanego. Pamiętajcie że to honda concerto ze znaczkiem Rovera i lepszym wyposażeniu. :)
Naprawdę bardzo dobre auto. Myślałem że będzie tragedia bo to przecież \"Rover\" ale się okazało że to Honda ze znaczkiem Rover. Kupiłem go za 1250zł i absolutnie wszystko w nim działa. 4xel.szyby, el.szyberdach, c.zamek, el.lusterka full wypas jak na tamte lata ;)
Poważnych usterek nie zanotowałem. Właściwie żadnych nie było. :) Tylko robić na bieżąco rozrząd i można latać bezstresowo. Jedyna rzecz jaka go boli to nadkola z tyłu ale nie w taki stopniu jak w oplach :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 112KM 82kW [l/100km]

11,0