Lista ocen Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 (83) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Spalanie w mieście 8,5-9l. Na trasie zdecydowanie lepiej: 80-90km/h spalanie 5,8l, 110-130km/h spalanie 6,7l. Ceny części eksploatacyjnych nie odbiegają chyba od średniej dla tej klasy. Świece kpl. ok 60zł, kable WN ok 100zł, filtr powietrza ok 35zł, filtr paliwa ok 40zł, klocki ok 100zł, szczęki ok 100zł, termostat zamiennik ok 30zł oryginał ok 80zł, sprzęgło kpl. VALEO ok. 450 zł, linka sprzęgła zamiennik ok 120zł oryginał ok 320zł,...
~Kinga
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Zużycie paliwa oczywiście zależy od tego jak kto depta. Przy spokojnej jeździe w mieście jest to 8l/100km. Przy większej potrafi \'połknąć\' dużo więcej. Trasa nie ma się co martwic. 150 km jechanych autostradą, na liczniku 150-160 mniej więcej cały czas. Samochód spalił niedużo ponad 6 litrów! :) Co do napraw i przeglądów. Podstawowe rzeczy jak klocki, tarcze, filtry nie jest źle. Klocki z Boscha - 120 zł. Więc widzimy, że źle nie...
~Janek
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Pali tyle ile się spodziewałem i ile podaje producent, ale zawsze chciało by się mniej. Jak na tą pojemność, i masę wynik średni, ale biorąć pod uwagę moc ( 103 KM ) wypada lepiej niż konkurencja która podobne zużycie wykazjue często przy sinikiach 1.4l i 60 KM. Duży wpływ na zużcie paliwa ma styl jazdy. Podane spalanie min średnie to 50% miasto, 50 % trasa. Max średnie to ostre starty spod świateł w mieście i jazda na wysokich obrotach.
~Andrzej
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Ceny napraw - nie mam pojecia bo sie nie psuje! Przeglady - nie wiem jak w ASO bo nie mam w okolicy (duzy minus!) a jak w zwyklym warsztacie to ceny jak zawsze. Zuzycie paliwa - w normie, jezdze dosc ostro wiec i za to place (fajny silniczek - maly ale z wigorem;) ale nie rujnuje kieszeni bo nie zmusil mnie do zastanowienia sie nad tym :P Nie mam pojecia ile mi faktycznie spala - WIEC TO CO PODALEM PONIZEJ TO FIKCJA BY OPIS ZOSTAL DODANY :(
~Rafał.
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Jeżdze tylko i wyłącznie po Warszawie (korki itd.) Myśle,że ok 10 l.przy mojej jeździe spala.W końcu od tego jest samochód,trzeba wykorzystać jego potencjał.a ceny? Przykład.Miska olejowa na allegro,używana(stan prawie idealny) kosztowała mnie 110 zł z przesyłką.W servisie Rovera krzyknęli 900 zł.Samochód serwisowany w Warszawie ul.Młodnicka.Dobre ceny i duża dostępność części.
~To!maszek
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Zużycie paliwa : w trasie można zejść poniżej 6 litrów (v=90km/h). W zimie na krótkich trasach, na zimnym silniku i ogrzewaniu średnio 9 litrów.Raz w jednym korku w zimie spaliłem prawie pół baku ale o było przed Wigilią a na drogach w Wawie było piekło ;).Ceny w ASO jak to zwykle bywa odstraszają, ale gdzie indziej trzyma średnią w klasie. Mogą być kłopoty z zamiennikami.
~+48 669 689 909 Szymon Kraków
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Benzyna: -ekonomicznie 6l. -w trasie min. 5,2l. na 100km -w mieści nawet 8l.w Krakowskich korkach Gaz: -ekonomicznie 7l (w kraju nagminnie rozcieńczają w Holandii na butli 38 litrów robiłem ponad 500km. W Polsce często trochę mniej). -w trasie 8l. przy 130km na autostradzie -w mieści ok.9l
~Ulv
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Średnie spalanie to około 7l/100km. Biorąc pod uwagę moc silnika i frajdę jaką ten samochód daje z jazdy, jest to wynik bardzo dobry. Ceny napraw były spore, ale po części wynikało to z korzystania z dość drogiego serwisu, także dałoby się te koszty zmniejszyć.
~CoreyT
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Jak na auto o sportowym zacieciu i takiej ilosci koni w stosunku do pojemnosci pali naprawde malo ... W lecie w cyklu miejskim mozna uzyskac 7l , w zimie ok 8-8,5 ... Na trasie spokojnie mozna uzyskac 5-6 l ... Oczywiscie wszystko zalezy od stylu jazdy
~chomiczeq
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Spalanie nie jest rewelacyjne, jak na tak małe auto można było spodziewać się lepszych osiągów. Ceny części nie odbiegają od normy jeśli chodzi o auta tej klasy, oczywiście nie są najtańsze, ale nie należą do najdroższych.