Lista ocen Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 (88) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Skrzynia pracuje całkiem dobrze. Lewarek chodzi lekko i w miarę precyzyjnie, ale czuje się na nim niewielkie luzy (przebieg ok. 160 tyś). Czasami wyskakuje wsteczny, ale tylko wtedy gdy się go zbyt płytko włoży. Przy płytkim włożeniu wstecznego należy lekko popuścić sprzegło i dopchnąć wsteczny na własciwą pozycję - zawsze to pomaga. Nie mam problemów z pierwszym biegiem jak opisują niektórzy z użytkowników. Na obudowie skrzyni widać...
~CoreyT
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Bardzo dobrze dobrane przelozenia pozwalajace na szybka jazde ... I max - 60 km/h , II max - 100 km/h ... III max - jeszcze nie udalo mi sie sprawdzic hehe ... oczywscie sa to wartosci przy obrotach w granicach odciecia - ok 7000obr/min , ale spokojnie mozna zmieniac biegi przy 3000-4000 co rowniez nie zostawi nas w tyle ... Mankamentem jest czasem I i wsteczny - zdarzy sie ze nie beda chcialy wejsc , ale naprawde mozna to wybaczyc
~Ulv
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Skrzynia mogłaby być bardziej precyzyjna, zdarzało się, że bieg wyskakiwał. Haczenie też nie należało do rzadkości. Czasem nie chce wrzucić wstecznego, ale to typowa przypadłość tej skrzyni. Muszę za to pochwalić długość przełożeń - przykładowo na 2 biegu odcięcie jest przy równych 100 km\\h.
~pietras93@interia.pl
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
zestopnowanie przełożen ok. czasem problemy ze wstecznym ale to norma przy tych samochodach i przy blizniaczym Civicu, sprzeglo mechaniczne ciezko chodzace bez zadnego wspomagania- niektorzy nie umieja tym ruszac i zmieniac biegow bez szarpniec- ale mi pasuje bo lepiej czuje wóz
~Janek
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Zdarzają się trudności z wrzuceniem pierwszego biegu co jest w sumie jedynym zarzutem co do skrzyni. Pozatym bez zastrzeżeń, krutkie skoki drążka i dobrze dobrane przełożenia, autko spokojnie zbiera się na 5 biegu nawet z 60 km/h co pozwala na oszczędną jazdę
~+48 669 689 909 Szymon Kraków
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Gdy nie ten wsteczny i to w prawie każdym modelu 200 ;-> jest sposób -trzeba trzymać ręką przy puszczaniu sprzęgła. Brak 6-biegu na autostradzie, ale mnie 130-140 przy 3800obrotów starcza. To nie jest krążownik,lecz auto miejskie
~Łukaszn2006
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Biegi wchodzą bardzo ładnie, może czasami, bardzo rzadko wsteczny nie wchodzi, a i jedynka, no ale to kwestia przyzwyczajenia, po miesiącu od kupna już wszystko naumiane i chodzi jak trzeba :) kwestia przyszwyczajenia chyba ..
~Andrzej
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
czasen wsteczny nie wskakuje za pierwszysm razem ale za drugim to juz na 100%. Pozostale biegi ok, ale w Corolli pracowala lepiej tzn biegi wchodzily bez oporu...jak juz sie troche przyzwyczailem to nawet mi sie to podoba ;P
~Rovero
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Skrzynia ok dobrze dobrane przełóżenia, czasem problemy z wbiciem wstecznego, a raczej jego wyskakiwanie.. warto trzymać wsteczny aż do ruszenia.. wtedy jak już zaskoczy to nie wyskoczy :)
~tomeeek911
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Bieg pierwszy co jakiś czas (przynajmniej 3,4 razy dziennie) nie wchodzi - dopiero po popuszczeniu lekko sprzęgła wchodzi, tak samo bieg wsteczny, reszta w miarę ok.