Ocena kierowcy - Rover 400 II Hatchback

Rok produkcji 1997
Rover 400 II Hatchback 1.6 Si 111KM 82kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : Korozja
Silnik : Uszczelka pod głowicą i jakieś czujniki.
Kupiłem ten samochód jako drugi w moim życiu, przede wszystkim z uwagi na cenę, która wynosiła dwa lata temu 2500 zł. Samochód bardzo oszczędny (na gazie) i ładny. Po dwóch latach i nie zliczonych wymienionych części, muszę przyznać, że samochód ten nie jeden raz mnie pozytywnie zaskoczył i z całą pewnością kupiłbym go jeszcze raz. Jedyny naprawdę powążnym mankamentem są bardzo duże odpryski na dachu i korozja, która dopadła już całe podwozie - gdyby nie to trzymałbym go jeszcze kilka lat.
Ten silnik odkąd go kupiłem ciągle szarpie na niskich obrotach i gaśnie po wciśnięciu sprzęgła co jest nie bezpieczne. Bardzo trudno zlokalizować usterki, wystarczy wejść na forum aby przekonać się ile jeden problem może mieć przyczyn.
"Gwiżdży" na czwartym i piątym biegu a po za tym ok.
Jeździ się nim jak Bmw e46, chociaż trochę "pływa" nie miałem problemów z zawieszeniem i chyba to jest najlepsze (obok spalania) w tym samochodzie.
Bardzo słabo wyciszony, jest to jedna z poważnych wad tego samochodu.
Mam drugi samochód - passata. Natomiast ten trzymam z uwagi na oszczędność. Samochód pali mi ok 7,71 gazu na 100km i jest to doskonały wynik. Z Wrocławia nad morze w jedną stronę zapłaciłem trochę ponad 70zł...
Kupiłbym jeszcze raz.
Mnóstwo pierdół - poczynając od jakiś tam czujników trudno dostępnych kończąc na przegubach i jakiś mniej ważnych uszczelkach.
Uszczelka pod głowicą i to chyba jedyna poważna usterka, która występuję w tym modelu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Si 111KM 82kW [l/100km]

7,8