Lista ocen Rover 45 Hatchback (23) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Johnny007
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Tu również nie obyło się bez przygód. Raz na trasie z dalszej jazdy wyeliminował mnie alternator, który padł i wymagał wymiany na inny. Druga przygoda to oczywiście jakżeby inaczej uszczelka pod głowicą. Pewnego dnia zobaczyłem pod silnikiem wielką kałużę. Był to płyn chłodniczy który wypłynął spod padniętej uszczelki. Wymiana konieczna.
~góral
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
przepływomierz ale nie wiem jak było użytkowane wcześniej więc ogólnie jest nieźle! A JEŻELI KOMUŚ PADNIE PRZEPŁYWOMIERZ TO PO PROSTU GO ODŁACZCIE!! SAMOCHODZIK SPALI MOZE Z 0,5 LITRA WIECEJ NA 100KM ALE ŻADNEGO INNEGO WPŁYWU NA UŻYTKOWANIE AUTA NIE BĘDZIE!! DOWIEDZAŁEM SIĘ O TYM W AUTORYZOWANEJ STACJI ROVERA I TAK TEŻ ZROBIŁEM I JEŻDŻE I JEŻDŻE
~Bartek
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Z poważnych usterek miałem tylko jedną- zablokowana łapa sprzęgła. Objawy to coraz mniejszy skok sprzęgła, ślizgająca się tarcza. Czasem pomaga przesmarowanie środkiem penetrującym z zewnątrz. U mnie skończyło się zdjęciem skrzyni.
~freeman53
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Proponuję po zakupie rozmawiać i innymi użytkownikami, bo ilość mechaników znających te silniki mocno ograniczona, a obsługa inna niż VW (mam też Seat także to zupełnie inne pojazdy i inne awarie)
~kazik_blaut
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
przez rok użytkowania nie miałem żadnej usterki. Wymieniłem nowy rozrząd oleje filtry świece i nowy wachacz przedni Jak do tej pory autko spisuje się doskonale
~Jinxus
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Ryzyko problemu z uszczelką pod głowicą, jest to najczęstsza bolączka silników serii K. Mało specjalistów zajmujących się tą marką,
~Lukasik79
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
jeżdze tym autem co dziennie około 100-120 km i nic się nie psuje jest wręcz doskonałe.
~cichy
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Naprawiana uszczelka pod głowicą 2 razy, a teraz silnik cieknie niemal wszędzie :)
~kozioł
Za wcześ nie na taką oceną ponieważ mam dopiero 5 miesięcy to auto
~DominikBoth
Hatchback 1.8 i 16V 117KM 86kW
Trzeba uważać na uszczelkę pod głowicą
Rover 45 Hatchback