Lista ocen Rover 75 Kombi (21) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kistel kistel@orange.pl
Kombi 2.0 CDT 115KM 85kW
Nie mam ze zmianą biegów zadnego kłopotu. Wcześniej jeździłem przez 2 lata automatem w banzynie więc przesiadka do diesla z manualem był lekkim szokiem ale przełożenia jak na diesla są stosunkowo długie, Niezmuszające do częstego sięgania do wajchy. BMW zestroiła ją tak, że sprinty spod świateł to wręcz przyjemność. Niejedno auto poległo przy niepozornym i deko przycięzkim z wyglądu Roverkiem. Niesamowita sprawa z tą skrzynią, choć brakuje 6...
~1Unruhe1
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Moje autko jest w automacie i spisuję się naprawdę doskonale. Jak będzie miał przejechane 70 tys km wymienię mu olej w skrzyni i to by było chyba na tyle :) Szkoda że wiele osób ma jeszcze uprzedzenia do automatów ale naprawdę niepotrzebnie. A automat w Rover 75 cdti to najlepsze co go mogło spotkać. Wiele osób narzeka na padające sprzęgła i wysprzęgliki a tu po prostu nic się nie dzieje. Widziałem tu w Niemczech roverki w tym silniku i...
~K@rolek
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
To mój pierwszy automat, długo sie broniłem przed tym typem skrzyni, ale w końcu postanowiłem sprawdzić czemu tak Polacy niechętnie mówią o skrzyniach automatycznych. I nadal nie wiem. Bardzo płynnie zmienia biegi, jak potrzeba to potrafi szybko zredukować żeby gwałtownie przyspieszyć. Oczywiście ręczna miała więcej możliwości ale czy w drodze do pracy czy na wakacje naprawde potrzebuje tak uniwersalnej skrzyni?
~Użytkownik
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Automatyczna i bezproblemowa. To nie jest jak w skrzyniach DSG gdzie nie czuć zmiany biegów i auto leci jak po szynach. Jak się dłużej pojeździ to czuć tą zmianę biegów ale w niczym nie przeszkadza. Na minus- pewnie auto nie jest tak zrywne i nie dostarcza sportowych emocji (nawet tryb sport szału nie robi ) ale za to jest trwała a to mnie chodziło przy zakupie samochodu.
~Jarosław
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Byłe przeciwnikiem automatów. Może nie jestem teraz fanem tego typu skrzyni ale jest rewelacyjny do jazdy po mieści i w ogóle jako w aucie dla rodziny. Oczywiście dzięki tym wygodom więcej pali ale cóż, cos za coś. Oczywiscie ma kilka wad automat ale chyba więcej zalet ;)
~TOMI
Kombi 2.0 CDT 115KM 85kW
Gdyby nie do końca dopracowana hydraulika sprzęgła byłoby doskonale. Osobiście, nie do końca odpowiada mi sterowanie dźwignią zmiany biegów. Wolę układ na drążkach niż linkach, gdyż trochę to znieczula i powoduje coprawda większy komfort... ale mniej czucia.
~over
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Automat spisuję się bez zarzutów choć faktem jest że to auto jest wykorzystywane dość rzadko więc i przebieg niski. Jeżdżę różnymi ,, automatami,, często z ,,wyższej półki,, więc mam jakieś porównanie. Nic Roverowi nie mogę zarzucić
~Maruś
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Mój pierwszy automat. Wygoda - rewelacja, łagodnie zmienia biegi, żadnych szarpnieć. Czasem brakuje gałki i możliwości odrobiny szaleństwa, szczególnie jak jest ślisko :) Ale genaralnie niesamowicie komfortowo sie podrózuje.
~patrysgn_krk
Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW
Posiadam skrzynie automatyczna. Jak narazie nie ma z nia problemow. Jedynie 4bieg wskakuje przy obrotach powyzej 3000. Ale tak poza tym do ok. Dostepne sa rozne pakiety: SPORT, ECONOM, WINTER
~rafal_krakow
Kombi 2.0 CDT 115KM 85kW
Fatalny, najgorsza rzecz w tym aucie, bezpośredni powód sprzedaży. Oczywiście nie chodzi o skrzynię biegów a o sprzęgło, a dokładniej układ wysprzęglania.
Rover 75 Kombi