Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

JayRay, 14 lat temu
Silnik 1.9 TiDS 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Saab 9-3 II SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
bardzo dobre auto dla kogos kto lubi szybka jazde i ładna linie nadwozia-drogi nowy a uzywany to prawdziwa okazja; mam czarny w wersji vector z progami itp moim zdaniem wygladem kasuje bmw merola i audi mimo ze ta bryla juz funkcjonuje pare lat;auto caly czasy wyglada swierzo i zdecydowanie atrakcyjniej niz oklepani konkurenci;saab jest klasa sama w sobie jezeli chodzi i bezpieczenstwo i funckjonalnosc; plyta podlogowa i silnik zaporzyczony od vectry c wyszlo auto zdecydowanie na dobre gdyz auto jest tanie w ekspolatacji; ma pewne niedociagniecia zwłaszcza w jakosci pewnych elementow wnetrza;ogolnie samochod wytrzymaly swietnie sie prowadzi i daje frajde z jazdy a to najwazniejsze
Nie ma do czego sie przyczepic..jeden z najlepszych diesli w klasie..150 km common rail..6 biegów;auto znakomicie przyspiesza na kazdym biegu, a na 2 3 i 4 wrecz wgniata w fotele a nawet po przekroczeniu 100km/h auto wyrywa dynamicznie do przodu. Z wad to jedynie to turobdziura ale przy normalnej ekspolatacji wogole nie przeszkadza,na zimno troche glosny ale jak sie rozkreci to prawie jak benzyna ..super silniczek, nawet 2litrowy 140 konny diesel koncernu VW sie chowa przy nim..
biegi wchodza precyzyjnie z maly oporem, skrzynia dobrze zestopniowana
auto dobrze trzyma sie drogi i ma mocne zawieszenie generalnie jest momentami jak dla mnie zbbyt twardy;mocne hamulce
ok
wszystko na swoim miejscu;mam wersje vector ze skora i nawigacja - pieknie zaprojektowane wnetrze;wszystko na swoim miejscu poza stacyjka ale to kwestia przyzwyczajenia;
bez zarzutu-klima i ogrzewanie chodza szybko
ja pierwszy raz wsiadlem to od razu wiedzialem ze to auto dla mnie;auto typowo dla kierowcy ;wygodne fotele kokpit jak w bmw zwrocony w strone kierowcy;ma sie uczucie jakby auto bylo masywniejsze niz w rzeczywistosci dzieki duzej desce rodzielczej, z tyłu nikt nigdy nie narzekal jednak nie jest to auto bardzo przestronne
silnik jak sie rozgrzeje jak na diesla jest cichutki;zawieszenie dosc ciche jednak na poprzecznych nierownosciach daje czasami znac o sobie ;niestety we wnetrzu widac gdzieniegdzie pewne niedociagniecia- o lie deska rodzielcza , plastikowe elementy drzwi sa wykonane z fajnego miekkiego plastiku to np srodkowy tunel zrobiono z twarde plastiku...ale coz oszczednosci..poza tym ogolne wrazenia sa dobre;oczywiscie czasem cos zaskrzypi szczegolnie w desce rodzielczej ale po wykonaniu kilku zabiegów wyciszajacych udalo mi to wyeliminowac
moc 150 km spalanie od 5.0 6.6 -trasa; 7-8 miasto; srednio komp mi pokazuje 6.4-6.9 doskonale
nowy bardzo drogi-uzwany to prawdziwa okazja
narazie nic oprocz gumek w tylnym zawieszeniu
nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TiDS 150KM 110kW [l/100km]