Ocena kierowcy - Seat Altea XL

Silnik 1.6 Mpi 102KM 75kW
Rok produkcji 2007
Seat Altea XL 1.6 Mpi 102KM 75kW od 2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Do Altei XL przesiadłem się z 12-letniej Hondy Accord i po przejechaniu kilku tysięcy km zawołałem "Hondo wróć". Auto jest ładne, ale wpływa to na widoczność, słupek przedniej szyby zasłania drogę w zakrętach w lewo w stopniu który uważam za niebezpieczny. Silnik 1.6 zdecydowanie za słaby na taka masę, pochwalić mogę zawieszenie i ilość miejsca jakim dysponuje Altea XL szkoda tylko że przednie fotele są tak małe i ciasne. Gdybym miał podejmować decyzję dot. zakupu jeszcze raz raczej kupiłbym coś innego coc technicznie (odpukać) nie mam z autem problemów.
Silnik 1.6, 8 zaworów - pracuje poprawnie, ale bez rewelacji. Przy tak ciężkim aucie jest zdecydowanie za słaby.
Skrzynia pracuje dobrze i precyzyjnie.
Nie mam zastrzeżeń co do pracy układu jezdnego auto zarówno na prostej jak i w zakrętach zachowuje się dobrze.
Ogromne słupki przedniej szyby podczas jazdy na krętych górskich drogach, szczególnie w zakrętach w lewo zasłaniają drogę. Kilka razy z ich powodu nie zauważyłem nadjeżdżającego z przeciwka pojazdu.
Poprawna, ale bez szczególnej rewelacji
Klima mogłaby być wydajniejsza, poza tym ok.
Jest sporo miejsca, do tego nie można mieć zastrzeżeń, choć fotele zbyt małe ciasnawe.
Moim zdaniem powyżej 120km/h robi się głośno, poza tym słychać wyraźny świst z okolic lusterek zewnętrznych, podobno problem dotyczy wszystkich Altei jakieś niedopatrzenie w procesie projektowania i produkcji.
Jak na tą masę i silnik benzynowy jest całkiem nieźle, szczególnie w trasie.
Przebieg niewielki ale mimo to już są pewne problemy z elektryką, przestały działać światła awaryjne i system AUX radia
nie było żadnych poważnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Mpi 102KM 75kW [l/100km]

7,8