Lista ocen Seat Altea XL 1.9 TDI 105KM 77kW 2006-2015 (15) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Amax
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
po kilku tygodniach użytkownika miałem problem z odpalaniem ciepłego silnika. Pomogła zmiana map z jednoczesnym podniesieniem mocy (600 zł z hamownią). Obecnie będę musiał rozebrać kolumnę mc person bo słychać trzaski przy skręcaniu kół (prawdopodobnie łożysko). Zauważyłem też, że pokrywa bagażnika przy dolnej krawędzi dostaje wykwitów dlatego czeka mnie czyszczenie i polakierowanie tego elementu.
~Grzegorz
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Miałem problemy z otwieraniem drzwi pasażera (tylko od środka działało, podobno często tak bywa w tym modelu). Zacina się czasami zamek bagażnika, wymiana nie pomogła, czasami działa, czasami trzeba kilka razy próbować (albo otwierać od środka). Innych usterek nie miałem.
~Radek
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Obluzowane plastiki przy półce przed dźwignią zmiany biegów. Fabryczne radio głupieje - gubi zasięg, samoczynnie się pogłaśnia. Silnik wpada w odczuwalne wibracje przy postoju np. na skrzyżowaniu, na światłach itp.
~Paeoslka
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Turbo przy 150tys ale głównie jazda po mieście sprzęgło to samo. Przy trasach autostradowych raczej byłoby fabryczne Wymiana sprężył przedniego zawieszenia raczej ze starości. Zawieszenie 95% oryginał
~butrus
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Po 6 latach nie odskakuje sprezyna klamki bagaznika. Trzeba ja recznie domknac (klamke, nie klape) To JEDYNA usterka poza wymiana zarowek po 5 latach.
~madamat7
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Brak awarji, z kosztuw eksploatacyjnych poza olejem i filtrami to co u mnie wymagało wymiany to łącziki stabilizatora w zawieszeniu.
~wd4
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
przez trzy lata nic nie robiłem w tym aucie wszystko działa bez zarzutu
~marcin.drzal@oksydan.pl
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
w sumie to jeszcze nic nie odpadło - tylko oleju trochę pije czeba często sprawdzać
~Ja
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Dużo pierdół które się psują i ciężko sobie z nimi poradzić
~Paweł
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Ciągle przepalające się tylne żarówki
Seat Altea XL