Lista ocen Seat Exeo ST (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~edmar_stacja_demontażu_pojazdów
ST 2.0 TSI 200KM 147kW
O ile kupujemy produkty dobrej jakości często droższe to nie musimy się martwić o zbyt częste wydatki na auto - zwykła eksploatacja , wiadomo że tarcze 320 będą droższe niż 280 mm ale coś za coś . Oryginalne zawieszenie przy 160 tys sprawowało się bardzo dobrze i nie miało jakichkolwiek luzów . Jeśli ktoś przy 150 tys robił zawieszenie to albo kupił rozbite auto i było robione , albo ścigał się po dziurach , albo przebieg skręcony o ponad...
~Ojciec rodziny
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Auto jest duże, ciężkie, napakowane elektroniką i do tego bardzo szybkie. W zamian spodziewałem się większego zużycia a tu niespodzianka - trasa około 6,0 l/100 km, miasto (korki i rano i wieczorem) około 7,5 l/100 km. Dla mnie rewelacja. A i jeszcze jedna dobra informacja dla oszczędnych - przy delikatnej jeździe na trasie spokojnie można zejść poniżej 5,0 l/100 km.
~Henrys
ST 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Krótko jak narazie pali mniej od poprzedniego leona i to sporo około 1l przy podobnej charakterystyce jazdy. A noge to ja ciężką mam ;-(. Średnie spalanie 70% miasto do 30% poza 7.8 leon prawie 9(a miał 140 km i był lżejszy). 1 pomiar 670km w cyklu pozamiejskim 30% autostrada i 70%reszta na autostradzie średnio 180km/h ,poza 120-140 km wyszłó 6.7 i to był dla mnie szok ;_)))
~Tomeczek
ST 1.8 20v Turbo 150KM 110kW
Części eksploatacyjne nie róźnią się zbytnio od tych co do leona (nieznacznie droższe) - lecz nie wiem jak z samym zawieszeniem bo to wielowachacz ale nic przy nim nie robiłem i cześci nieeksploatacyjne pewnie by były droższe bo to przecież tak naprawdę jest A4.
~Sebastian
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Duże auto z mocnym silnikiem zadowala się skromnymi ilościami paliwa (dane podaję poniżej). Generalnie oszczędni na trasie spokojnie mogą zobaczyć wynik spalania na poziomie 5.0 l/100 km. Przeglądy w standardzie jak u większości marek - około 700 - 1000 zł.
~Karolek
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Brak kosztów naprawy usterek. Spalanie rzecz względna. Jadąc nowym golfem 1.4 tsi 125 k. spaliłem przy 150 km/h 12 l. Seat spalił 8. Najwięcej pali na krótkich trasach 300/500 m zimą w mieście ale nie przekracza 9.
~eN
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Średnie spalanie nie przekraczające 6 litrów - dla mnie rewelacja. Przy ekonomicznej jeździe schodzi do 5 lirów. Wiadomo, jeśli ktoś ma ciężką nogę, na pewno musi liczyć się z większym spalaniem, ale i tak jest nieźle.
~Sebastian
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Jak na tak duże auto z kompletem dodatków elektronicznych pali bardzo mało. Za przeglądy jeszcze nie płaciłem, więc nie oceniam. Mam jednak doświadczenie z ASO i raczej byłem zadowolony.
~Kierowca
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Przeglądy - standard (600 - 800 zł). Zużycie paliwa bardzo dobre. Generalnie wszystko powinno byc w miarę tanie - w postaci A4 samochód już trochę na rynku jest i zamienników jest sporo.
~tomasz
ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Na autostadzie przez Niemcy prędkość 180/190 spalił 7,8. Rewelacja. W Polsce na trasie ciężko przekroczyć 6 litrów. Miasto zimą 9 lato 8.
Seat Exeo ST