Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

pAblito, 10 lat temu
Silnik 1.4 TDi 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Seat Ibiza III 1.4 TDi 80KM 59kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
auto godne polecenia, jak na początek, do miasta, jak ktos chce cos ekonomicznego i małego :) design ciekawy mnie sie spodobał :) w srodku fajne okrągłe kratki nawiewu
silnik całkiem elastyczny, i dobrze radzi sobie z tym samochodem. 3 cylindry, 80 km, pozytywnie mnie zaskoczył. do 100km/h przyśpiesza nieźle do 130 całkiem , a powyżej już trzeba mu chwilkę dać.. na luzie głośny trochę niz 4cyl ale jest spoko, w jeździe fajnie pracuje :)
wg mnie przełożenia dobre, biegi dobrze wchodzą bez luzów jakichkolwiek. ale wydaje mi się ze mój egzemplarz ma skrzynie z krótszymi przełożeniami bynajmiej w polówce 9n są dłuższe co w trasie owocuje mniejszymi obrotami, ale jest ok. a i u mnie czasami jak silnik sie nagrzeje to lewarek nie wraca na położenie luz, ale podejrzewam że to spreżynka przy lewarku..
na stacji po kupnie (uzywany) zero luzów, ale minilanie sciąga na prawą stronę, być może ciśnienie mam niższe po prawej muszę to sprawdzić, ale nie sciąga jakos drastycznie, ale kto chce 100m bez trzymania kierownicy jechać. być może też to przez szerokie opony (195/55/15r)
widoczność jest ok, ale przy parkowaniu w ciasniejszym miejscu trzeba sie wychylic ku przodowi (dla wlasnego dobra i auta :) )
nie mam zastrzeżeń, wszystko na wyciągniecie reki, pasuje
kupiłem auto 3 mce temu wiec w zimę dopiero się okaże, klima natomiast w letnie upały chłodzi bardzo dobrze :)
z przodu jest bardzo dobrze (jestem raczej szczuply i 178cm) siedzi się całkiem wygodnie jak na tą klase aut. z tylu troche mniej ale ja dalej siedziałęm wygodnie nie parłem kolanami o przednie fotele
do 100km/h spoko, powyzej szum opon głośniejszy no i praca silnika na wyższych obrotach, ale tak 120 km /h jest jeszcze ok jak podgłośnimy lekko muzyke, powyzej jeszcze to wiadomo 3 cylindry cichutke nie bedą, ale po co pędzić wiecej? 120 optymalnie szybko i jeszcze bezpieczniej :)
no dużo nie pali, zadowalająco, ale wydaje mi się ze troche wiecej niz powinien, (moze to dlatego ze to moj pierwszy diesel, moze jestem jakis głupi hehe) na baku robie 800km, nie mam komputera wlasnie, wiec lipa, także wychodzi mi że średnie spalanie 5,625L (trasa jakies 70-80% reszta miasto - wwa) moze to ten dpf? nie wiem... kopa ma pali raczej ok.
oceniam na dobrą :)
jak narazie (auto 5 letnie ) spalila mi się żarówka halogenowa h7, i z tylu przestala swiecic zarowka od pozycyjnych w klapie ale wystarczylo puknąć i odzyskała światło :P no i klima jakis czas temu przy włączaniu zaplonu i silnika migała (wyswietlacz) jakby sie zresetowala, ale juz to nie wystepuje. nie działa mi antynapad od strony pasażera jak auto zamyka sie samo albo manualnie od środka. i to narazie tyle.
z poważniejszych narazie nic tfu tfu :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDi 80KM 59kW [l/100km]

5,3