Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Pepiko, 8 lat temu
Silnik 1.4 TDi 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Seat Ibiza III 1.4 TDi 80KM 59kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Auto z zewnątrz nie wygląda źle, natomiast w środku jakość wykonania i plastików jest tragiczna, seryjny system audio brzmi jak z poloneza... Silnik tragedia chodzi jak kosiarka no ale to 3cylindry...
Z silnikiem od początku miałem problemy, zaczęło się od pompowtrysków gdzie za sztuke płaciłem 1500zł poźniej padło turbo a na koniec problemy z alternatorem. Mimo wymiany alternatora na nowy w ASO z ładowaniem było ok ale po miesiącu znów to samo i auto nie odpaliło... opinia ASO wymienić alternator oczywiście nie uznali gwarancji bo to z winy użytkownika alternator się uszkodził...
tutaj nie moge mieć zastrzeżeń, skrzynia chodzi ładnie i precyzyjnie
samo prowadzenie ok, ale żywotność zawieszenia na naszych drogach to inna bajka. Po wymianie sworzni tulei wahaczy i łączników po 4 miesiącach i ok. 30000km znów zaczęło skrzypieć i trzaskać... Słaba jakość przekładni kierowniczej przy przebiegu 110000km zaczęła kapać i koszt regeneracji wyniósł 1200zł
tutaj brak zastrzeżeń wszystko łądnie widać do okoła
wszystko na swoim miejscu
w zimie trochę długo się grzeje natomiast latem klima dobrze funkcjonuje i ładnie chłodzi
jeśli z przodu mamy komfortowe dla nas ustawienia foteli to z tyłu zmieści się tylko reklamówka z zakupami z TESCO:)
do 110km/h ok powyżej głośno
częsci zamienne w przystępnych cenach natomiast ich awaryjność bardzo wysoka. Wyleczyłem się z aut z grupy VW i ciesze się bardzo, że znalazłem maniaka VW i kupił odemnie ibize. Jeśli chodzi o spalanie to niskie w mieście mieściłem się w 5l na trasie dało się zejść poniżej 4l
uważam, że auto jest przereklamowane i w tym przedziale cenowym lepiej kupić peugeota 207 czy renault clio
awarie osprzętu silnika, przekłądni kierowniczej i zawieszenia
jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDi 80KM 59kW [l/100km]