Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

rpo73, 12 lat temu
Silnik 1.9 SDi 68KM 50kW
Rok produkcji 2002
Seat Ibiza III 1.9 SDi 68KM 50kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : myślałem, ze 64 KM to słabiutki silnik, ale, jak na tak małe i lekkie autko wystarczający, no i odwdzięcza się bardzo niskim spalaniem
Karoseria : awaria otwierania szyby
moja ocena autka jest bardzo dobra, po 4 miesiącach i 4 tys. km, dobrze się prowadzi, nie sprawia kłopotów, mało pali, nie psuje się, zobaczymy, jak będzie na jesień i w zimie, bo te pory roku najbardziej dają \"w kość\" autom ...
silnik pracuje znakomicie, stosunkowo cicho, mało pali
elastyczność skrzyni biegów pozwala na małe zużycie paliwa, pracuje lekko i płynnie,
ogólnie bez zastrzeżeń, ale też żadna rewelacja,
widoczność poprawna, krótkie auto to i z tyłem nie ma problemów,
cóż oczekiwać od auta tej klasy ... ale nie jest źle, wszystkie przełączniki w zasięgu, działają bez zarzutu,
bardzo dobre ogrzewanie oraz klimatyzacja, zobaczymy co będzie w zimie, przy kilkunastu stopniach mrozu ...
mam autko 3-d i z przodu miejsca jest wystarczająco, z tyłu raczej tylko dzieci siedzą, nie narzekają :)
tej klasy auto i silnik diesla mogłoby być o wiele głośniejsze, no luksusu nie ma, ale też da sie pogadać w aucie :)
tu zaskoczenie, nie sądziłem, ze aż tak dobrze będzie, po dostosowaniu się autko w cyklu mieszanym 50/50 pali 4,2, w trasie przy 120-130 kmh 4,3, myślę, ze to b.dobry wynik, zaznaczam, ze jeżdżę oszczędnie,
no cóż, z drobiazgami chyba najgorzej, zawsze coś trzeba poprawić, czy naprawić, ale to są drobiazgi, które w 9-letnim aucie tej klasy występują,
jak dotąd brak poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDi 68KM 50kW [l/100km]

4,1