Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Rok produkcji 2002
Seat Ibiza III 1.9 SDi 68KM 50kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Układ jezdny rewelacyjnie się ją prowadzi
Inne : Potencjometr regulujący temperaturę w pojeździe
Dla mnie jest to samochód idealny zarówno pod względem komfortu jazdy jak i kosztów utrzymania. Prowadzi się go fantastycznie, genialnie trzyma się drogi, osiągane prędkości są jak dla mnie w zupełności wystarczające.
Dla osób które nie wymagają ogromnych osiągów prędkości rewelacja. Demonem prędkości to ona nie jest ale prowadzi się rewelacyjnie.
Sporadycznie pojawia się problem z wbijaniem pierwszego biegu.
Rewelacyjnie trzyma się drogi. Prowadzi się lekko i zwinnie, nieco brak dynamiki jak w samochodach z silniejszym silnikiem, jednak jest to kwestia przyzwyczajenia.
Zdarzają się sytuacje kiedy słupki ograniczają nieco widoczność.
Na bardzo wysokim poziomie. Wygodna, łatwy dostęp do deski rozdzielczej. Dobrze rozmieszczone pokrętła i przyciski.
W moim samochodzie jest manualna klimatyzacja i sprawdza się po prostu rewelacyjnie. Mały problem pojawił się z uderzeniami gorącego powietrza winę ponosił potencjometr.
Dla mnie miejsca jest wystarczająco, komfort jazdy zarówno dla kierowcy jak i pasażerów siedzących z przodu i z tyłu jest na bardzo wysokim poziomie.
Niestety przy wyższych prędkościach silnik pracuje dosyć głośno.
Koszty utrzymania są naprawdę niskie w porównaniu z innymi samochodami. Zużycie paliwa jest na naprawdę dobrym poziomie, jeśli chodzi o pozostałe koszty wynikające z eksploatacji samochodu to również są na rozsądnym poziomie.
Jak na taką jakość to cena jest dobrze dobrana.
Dla mnie rewelacja, jak na razie moja autko mnie jeszcze w niczym nie zawiodło i mam nadzieję, że pozostanie tak jeszcze na długo.
Do tej pory brak, jedyne usterki przeze mnie odnotowane to te wynikające z użytkowania i będące jego następstwem. Jedyny problem był z potencjometrem klimatyzacji, poza tym wszystko z w porządku.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDi 68KM 50kW [l/100km]

5,2